Sewilla za silna dla Śląska

29

Najbliższy ligowy rywal Piasta Gliwice, Śląsk Wrocław, nie sprostał Sewilli w IV rundzie eliminacji Ligi Europejskiej, przegrywając u siebie . W pierwszym spotkaniu, Hiszpanie wygrali 4:1. Podopieczni Stanislava Levego nie stracili jednak szans na awans do fazy grupowej, ponieważ Komisja ds. Nagłych UEFA podjęła dziś decyzję o tym, kto zastąpi w fazie grupowej wykluczony z rozgrywek Fenerbahçe SK. O obsadzie zwolnionego miejsca zdecyduje piątkowe losowanie wśród zespołów, które opadły na tym etapie rozgrywek.

Przez pierwsze 10 minut dzisiejszego spotkania gospodarze zaskakiwali swoich rywali szybką wymianą podań i wysokim pressingiem. Trener Unai Emery był wyraźnie zdenerwowany postawą swoich podopiecznych, którzy wyraźnie nie radzili sobie na obcym terenie. Po upływie kwadransa, Sewilla zaczęła jednak grać swój futbol i w 22. minucie, po błędzie Gikiewicza, objęła prowadzenie. Po straconej bramce, Śląsk stracił zapał i to goście kontrolowali boiskowe wydarzenia. Drugi gol padł w 38. minucie po szybkiej kontrze, a jego autorem był Bacca.

Po zmianie stron wrocławianie tylko na chwilę zyskali inicjatywę, by po kilku minut ponownie oddać ją przeciwnikom. Sewilla pod każdym względem dominowała na murawie, nie pozostawiając złudzeń, która drużyna była lepsza w dwumeczu i zasłużyła na awans. W 71. minucie Jairo wpadł w pole karne i pewnym strzałem przy słupku pokonał Gikiewicza, podwyższając rezultat spotkania na 3:0. 7 minut później było juz 4:0 dla hiszpańskiej ekipy. Fatalne zachowanie Gavisha wykorzystał Sempero, podał do Perrotiego, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. 87. minuta przyniosła piąte trafienie, a na listę strzelców po raz drugi w dzisiejszym starciu wpisał się Bacca.

Śląsk Wrocław 0-5 Sevilla FC
Ivan Rakitić 22, Carlos Bacca 38, 87, Jairo Samperio 71, Diego Perotti 78

Śląsk: 33. Rafał Gikiewicz - 2. Krzysztof Ostrowski, 17. Mariusz Pawelec (70, 14. Oded Gavish), 3. Adam Kokoszka, 4. Amir Spahić (46, 23. Jakub Więzik) - 5. Waldemar Sobota, 6.Tomasz Hołota, 26. Przemysław Kaźmierczak, 11. Sebastian Mila, 9. Sylwester Patejuk (72, 24. Tadeusz Socha) - 7. Sebino Plaku.

Sevilla: 13. Beto - 5. Diogo Figueiras, 4. Cala, 3. Fernando Navarro (49, 30. Israel Puerto), 16. Alberto Moreno - 20. Vitolo, 12. Vicente Iborra, 11. Ivan Rakitić (58, 27. Antonio Cotán), 45. Jairo Samperio, 14. Bryan Rabello (64, 10. Diego Perotti) - 9. Carlos Bacca.

żółta kartka: Kokoszka.

sędziował: Fırat Aydınus (Turcja).
widzów: 42 000.

źródło: własne/90minut.pl