Serhij Krykun w jedenastce 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

03

W miniony piątek Niebiesko-Czerwoni pokonali na własnym stadionie zespół Widzewa Łódź 3-2. Serhij Krykun zdobył w tym meczu dwie bramki i został wyróżniony miejscem w najlepszej jedenastce 10. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

W piątkowy wieczór kibice przy Okrzei 20 nie mogli narzekać na brak emocji. Podopieczni Aleksandara Vukovicia pokonali przyjezdnych z Łodzi 3-2. W pierwszej połowie dwukrotnie do siatki trafił Serhij Krykun, a w drugiej części spotkania na 3-1 podwyższył Patryk Dziczek z jedenastu metrów. Bramki dla Widzewa zdobyli natomiast Bartłomiej Pawłowski i Imad Rondić.

Po pierwszych 45 minutach Niebiesko-Czerwoni schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. To wszystko za sprawą dwóch trafień Serhija Krykun, który otworzył wynik meczu w 24., a następnie podwyższył na 2-0 w 38. minucie rywalizacji W drugiej połowie ukraiński skrzydłowy wywalczył dla Piasta rzut karny, który skutecznie wykorzystał Patryk Dziczek. 27-letni skrzydłowy trafił do Gliwic na początku obecnego sezonu po wygaśnięciu jego kontraktu z Górnikiem Łęczna. W rozgrywkach ligowych zanotował dziesięć meczów, w których zdobył trzy bramki i jedną asystę.