Sandecja - Piast 0-3. Pewne zwycięstwo

10

W sobotnim spotkaniu 27. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 3-0 (2-0). Bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobyli Mateusz Szczepaniak, Karol Angielski i Joel Valencia.

Wpis na listę strzelców

0-1 - Mateusz Szczepaniak wygrał pojedynek główkowy i wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu Gerarda Badii z rzutu rożnego.
0-2 - Tomasz Jodłowiec przejął piłkę i dograł ją do Karola Angielskiego. Napastnik Piasta popisał się sprytnym uderzeniem, którym nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.
0-3 - Joel Valencia dostał podanie od Sasy Ziveca i pięknym strzałem ustalił wynik rywalizacji.

Spotkanie w skrócie
- Od pierwszej minuty sytuację na boisku kontrolowali Niebiesko-Czerwoni. Piłkarze Piasta udokumentowali swoją przewagę już w 15. minucie, gdy po dośrodkowaniu Gerarda Badii do siatki trafił Mateusz Szczepaniak. W 32. minucie było już 2-0, a Michała Gliwę pokonał Karol Angielski. Chwilę później dobrą okazję mieli zawodnicy Sandecji, ale Jakub Szmatuła popisał się świetną interwencją po strzale Aleksandyra Kolewa.
W drugiej połowie zawodnicy Piasta lekko się cofnęli. Niebiesko-Czerwoni grali dobrze i nie dopuszczali rywali do strzałów. W 65. minucie sami stworzyli sobie dobrą okazję, ale Sasa Zivec niestety przestrzelił. Prowadzenie podwyższyć mógł również Gerard Badia, ale Hiszpan też nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Joel Valencia, który po dograniu Sasy Ziveca trafił do siatki uderzeniem z dystansu.