"Rywal nas wypunktował" - wypowiedzi po #FCKPIA

24
wrz

W czwartkowym spotkaniu 3. rundy eliminacji Ligi Europy Piast Gliwice przegrał z FC Kopenhaga 0-3. Przedstawiamy pomeczowe wypowiedzi Sebastiana Milewskiego, Martina Konczkowskiego oraz II trenera Tomasza Fornalika.

Sebastian Milewski: Słabo weszliśmy w to spotkanie. Zawodnicy z Kopenhagi utrzymywali się przy piłce i przez to zdobywali więcej pewności siebie i w pierwszej połowie przeważali w każdym aspekcie. Nam brakowało trochę tej pewności, ale wydaje się, że na drugą połowę wyszliśmy już z zupełnie innym nastawieniem i stwarzaliśmy sobie te sytuacje, tylko szkoda, że znowu zawiodła nas skuteczność.

Martin Konczkowski: Kolejny raz możemy powiedzieć, że jak nie zdobywa się bramek, to się nie wygrywa. Stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, ale znowu zabrakło szczęścia, bo były słupki i dobre strzały, ale piłka nie chciała wpaść... Myślę, że do poprawy przede wszystkim pierwsza połowa, bo wyszliśmy tak, jakbyśmy się bali przeciwnika i na za dużo mu pozwalaliśmy. W drugiej zagraliśmy odważniej, ale rywal nas wypunktował.

Tomasz Fornalik (II trener): Graliśmy z klasową drużyną, która ma duże doświadczenie w Lidze Europy. Ten mecz miał intensywne fazy i z wielu momentów możemy być zadowoleni, natomiast na pewno nie z wyniku. Byliśmy nieskuteczni, a rywal wykorzystał swoje okazje. Na pewno naszym zawodnikom należą się słowa uznania za niektóre fazy meczu. W drugiej połowie byliśmy nieskuteczni, mieliśmy większe posiadanie piłki i stworzyliśmy sobie dobre sytuacje. Nie strzeliliśmy jednak bramki, co okazało się być decydujące.