Rusov: Szacunek dla chłopaków

13
gru

- Szacunek dla chłopaków! Szczerze powiem, że nie spodziewałem się, że dziewiątką w polu zagrają przeciwko Legii tak dobrze - przyznał Dobrivoj Rusov po meczu z Legią Warszawa.

W 20. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał przed własną publicznością z Wojskowymi 0-1. Niebiesko-Czerwoni od 7. minuty grali w osłabieniu, ale momentami przeważali i byli blisko zdobycia gola. - Chłopaki zagrali świetnie i przez całe spotkanie nawet nie dopuścili rywali do jakiejś większej szansy. Ogromny szacunek dla chłopaków! Szczerze powiem, że nie spodziewałem się, że dziewiątką w polu zagrają przeciwko Legii tak dobrze. Momentami dominowali nad mistrzem Polski, a do zdobycia gola brakowało jedynie szczęścia i skuteczności - powiedział Słowak.

- Na boisku czuliśmy się pewnie i myślę, że gdybyśmy grali w jedenastu to Legia miałaby duże problemy by wywieźć stąd choćby punkt. Byliśmy dobrze przygotowani, mieliśmy rozpracowanego przeciwnika i mam wrażenie, że było to widać - dodał.

Piast dobrze radził sobie także w obronie. Niebiesko-Czerwoni nie dopuszczali rywali do groźnych strzałów, a ich ataki hamowali jeszcze przed szesnastką. - Tak naprawdę w drugiej połowie musiałem interweniować chyba tylko raz. Większość akcji Legii zatrzymywana była jeszcze przed polem karnym. Nasza defensywa wyglądała bardzo dobrze - zaznaczył bramkarz gliwiczan.

Porażka z Legią zakończyła serię czterech meczów bez przegranej. Wcześniej Niebiesko-Czerwoni wygrali z Cracovią oraz trzy remisy. - Choć ostatnio mieliśmy kłopot ze zdobyciem kompletu punktów, to myślę że i w poprzednich kolejkach nasza gra nie wyglądała źle. Czujemy się coraz lepiej i moim zdaniem nasza forma będzie jeszcze rosła. Mam nadzieję, że do solidnej boiskowej postawy, jak najszybciej dojdą wyniki - zakończył Dobrivoj Rusov.