Runjaic: Musimy zaakceptować krytykę

30
lip

- Musimy zaakceptować krytykę i jak najszybciej wyeliminować błędy - powiedział trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaic po przegranej z Piastem Gliwice w ramach 2. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Portowcy ulegli Niebiesko-Czerwonym 0-2. Bramki dla gliwiczan zdobyli Joel Valencia oraz Mateusz Mak, którzy wpisali się na listę strzelców w pierwszych minutach spotkania. - To nie jest piękny poniedziałkowy wieczór... Ani dla kibiców, ani dla naszego zespołu. Przegraliśmy mecz, który chcieliśmy wygrać. To druga porażka w drugim meczu, więc możemy mówić o falstarcie - przyznał opiekun Portowców.

- Następne spotkanie mamy już w piątek, więc szybko możemy zamknąć ten rodział - dodał.

Już w 7. minucie wynik spotkania otworzył Joel Valencia, który ograł Sebastiana Walukiewicza i w dość łatwy sposób pokonał Jakuba Bursztyna. Chwilę później drugi cios Portowcom zadał Mateusz Mak. - Straciliśmy dość proste bramki i już po niespełna kwadransie przegrywaliśmy 0-2. Odrabianie strat przy tak wysokich temperaturach nei jest łatwe. Musimy zaakceptować krytykę i jak najszybciej wyeliminować błędy - stwierdził trener szczecinian.

Po przerwie piłkarze Pogoni mocniej przycisnęli i byli blisko zdobycia kontaktowego gola. Najbliżej pokonania Jakuba Szmatuły był Tomasz Hołota, który trafił w poprzeczkę. - W drugiej połowie mieliśmy sytuacje, aby strzelić bramkę. To byłby dla nas ogromny zastrzyk energii. Jeśli nie wykorzystuje się swoich sytuacji, to na koniec się przegrywa - zakończył Kosta Runjaic.