Runjaić: Gratuluję Piastowi dobrego meczu

03
gru

- Z taką grą, jaką pokazaliśmy, nie można wygrać z żadną drużyną Lotto Ekstraklasy, a co dopiero z Piastem, który w tym sezonie spisuje się naprawdę dobrze. Na końcu czarę goryczy przelała czerwona kartka dla bramkarza, dlatego ten mecz był kuriozalny. Gratuluję rywalom dobrego spotkania - przyznał trener Pogoni Szczecin Kosta Runjaic na konferencji prasowej po spotkaniu z Piastem Gliwice.

W poniedziałek rano Adam Frączczak przeszedł zabieg usunięcia guza przysadki mózgowej. Przed spotkanie obie drużyny wyszły na boisko w specjalnych koszulkach wyrażających wsparcie dla kapitana szczecinian. - Najważniejszą informacją poniedziałku nie jest wynik meczu, ale fakt, że Adam Frączczak, przeszedł operację i zabiegł przeszedł pomyślnie i Adam czuje się dobrze - powiedział opiekun Portowców.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla piłkarzy Piata Gliwice, którzy szybko wyszli na prowadzenie. W pierwszych minutach to jednak Pogoń miała lekką przewagę. - Co do meczu... graliśmy dobrze przez pierwsze dziesięć minut. Do momentu straty bramki kontrolowaliśmy ten mecz. W tej sytuacji nie potrafiliśmy się odpowiednio przegrupować, każdy myślał o sobie... Nie podobał mi się język ciała moich zawodników - dodał.

Niebiesko-Czerwoni zagrali bardzo mądrze i po przerwie podwyższyli prowadzenie. Podopieczni Kosty Runjaicia nie byli w stanie odpowiedzieć. - W drugiej połowie próbowaliśmy odwrócić losy meczu. Czasami wynik 2-0 bywa niebezpieczny dla drużyny, która prowadzi, ale my niestety kontynuowaliśmy naszą kiepską grę. To, czego nie potrafiliśmy zagrać w pierwszej połowie, nie udało się także w drugiej odsłonie. Notowaliśmy zbyt dużo strat... Z taką grą, jaką pokazaliśmy, nie można wygrać z żadną drużyną Lotto Ekstraklasy, a co dopiero z Piastem, który w tym sezonie spisuje się naprawdę dobrze. Na końcu czarę goryczy przelała czerwona kartka dla bramkarza, dlatego ten mecz był kuriozalny. Gratuluję rywalom dobrego spotkania - kontynuował Runjaic.

Przegrana z Piastem zakończyła serię czterech zwycięstw z rzędu Pogoni. Natomiast Niebiesko-Czerwoni kontynuują passę bez porażki na swoim stadionie. - To spotkanie to dla nas duży bagaż doświadczeń. Dostarczył nam dużego materiału do analizy przed kolejnym ważnym meczem u siebie. Nasz zespół znajduje się w procesie rozwoju. Na razie jesteśmy zadowoleni z gry i z wyników, jakie osiągamy. Z drugiej strony takie poczucie rozprężenia i nadmiernego spokoju może źle wpływać na postawę drużyny. Być może to był taki moment i będziemy chcieli wyciągnąć wnioski, które pozwolą nam pracować nad tym, by wrócić do lepszej gry, którą już pokazywaliśmy - zakończył trener Pogoni Szczecin.