Ruch - Piast 1-0. Porażka po karnym

05
mar

W poniedziałkowym meczu kontrolnym Piast Gliwice przegrał z Ruchem Chorzów 0-1 (0-1). Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Michał Walski, który wykorzystał rzut karny.

Wpis na listę strzelców

1-0 - Michał Walski skutecznie wykorzystał rzut karny. Frantisek Plach wyczuł intencje strzelca, ale nie zdołał obronić strzału.

Skrót spotkania
- Już w 6. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Krakowczyk, jednak skutecznym wyjściem z bramki popisał się Libor Hrdlicka, który zażegnał niebezpieczeństwo.
W 22. minucie jeden z zawodników Ruchu przewracał się w polu karnym i sędzia zdecydował się na podyktowanie jedenastki, którą na bramkę zamienił Michał Walski. Chwilę później Piast mógł wyrównać, ale bramkarz Niebieskich ponownie obronił strzał Krakowczyka. Dobijać próbował jeszcze Konstantin Vassiljev, jednak skutecznie interweniował jeden z obrońców, który zatrzymał piłkę tuż przed linią bramkową.
Tuż po zmianie stron Mateusz Zawal zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale Karol Dybowski nie dał się pokonać. W 44. minucie Krakowczyk próbował zaskoczyć bramkarza Ruchu, jednak minimalnie przestrzelił.

Z perspektywy trybun
- Mecz został rozegrany na bocznym boisku przy Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Poza obiektywem
- Rozegrano dwie połowy trwające po 30 minut.
- W Piaście zagrało dwóch zawodników z drużyny juniorów, a także kilku piłkarzy, którzy na co dzień występują w czwartoligowych rezerwach.