Ruch - Piast 0-1. Cztery na cztery

14
lip

W czwartym meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1-0 (1-0). Dla Niebiesko-Czerwonych był to przedostatni sparing przed startem nowego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy.

3': Kapitalne uderzenie Grzegorza Tomasiewicza z woleja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkarz gospodarzy miał problemy, ale ostatecznie poradził sobie ze strzałem.
6': Szybka akcja Piasta zakończona niecelnym uderzeniem Kamila Wilczka.
13': Ponownie Grzegorz Tomasiewicz, ale teraz również skuteczna interwencją popisał się bramkarz Ruchu.
23': Michał Chrapek spokojnym strzałem wykończył kontrę Niebiesko-Czerwonych - 0-1!
31': Świetna akcja Piasta! Krótka wymiana podań i mocne zagranie Michała Chrapka do Michaela Ameyawa, ale skrzydłowy Piasta spudłował z bliskiej odległości. Było blisko.

57': Dobre akcje w obu zespołach. Najpierw Kamil Wilczek nie pokonał Jakuba Bieleckiego, a chwilę później kontra Ruchu została zakończona niecelnym uderzeniem Tomasza Wójtowicza.
60': Niecelny strzał Macieja Sadloka z rzutu wolnego.
66': Strzał z dystansu Tomasza Foszmańczyka, ale ponownie Frantisek Plach nie musiał interweniować.
84': Mocne uderzenie Piotra Liszewskiego, ale nad bramką.

90+1': W dobrej sytuacji znalazł się Michael Ameyaw, ale skrzydłowy Piasta przestrzelił.

Z perspektywy kibica
- Mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Ruchem Chorzów został rozegrany na stadionie Niebieskich, mieszczącym się przy ul. Cichej 6 w Chorzowie.
- Dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia to czwarty sparing w letnim okresie przygotowawczym.