ROW - Piast 1-1. Remis w meczu sparingowym

21
lip

21 lipca w ośrodku treningowym w Rybnik-Kamień rezerwy Piasta rozegrały sparing z drugoligowym Energetykiem ROW Rybnik. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1, a bramkę dla Piasta w czterdziestej czwartej minucie zdobył Bartosz Szeliga.

W pierwszej połowie obie drużyny grały akcja za akcję. W Piaście bardzo aktywne były skrzydła - Matej Izvolt oraz Bartosz Szeliga, dzięki świetnym rajdom sprawiali dużo kłopotów zespołowi z Rybnika. Tuz przed gwizdkiem na przerwę, Matej Izvolt na lewej stronie ograł obrońcę Energetyka i świetnie dograł do Bartosza Szeligi, który z szesnastego metra, mierzonym strzałem w prawy róg bramki, pokonał Oskara Rybickiego. W dwudziestej piątej minucie za niebezpieczny faul czerwoną kartką ujrzał Amine Hadj Said.

Po zmianie stron gra toczyła  się głównie w środku boiska. Rybniczanie starali się atakować środkiem pola. Po jednej z takich akcji piłkarze ROW-u wywalczyli rzut rożny, po którym podopieczni Marcina Prasoła doprowadzili do wyrównania. W ostatnich minutach meczu gliwiczanie stosowali intensywny pressing co doprowadziło do kilki sytuacji podbramkowych, których niestety nie udało się wykorzystać. Do końca spotkanie wynik nie uległ zmianie.

Energetyk ROW Rybnik – Piast Gliwice 1-1 (0-1)
1-0 – Szeliga,  44 min.
1-1 – ROW

Energetyk ROW Rybnik: (skład wyjściowy) Oskar Rybicki - Petar Borovićanin, Szymon Jary, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny, Michał Płonka, Łukasz Bałuszyński, Mariusz Muszalik, Dawid Jarka, Adam Wolniewicz, Patryk Dudziński.

Gliwice: (skład wyjściowy) Jakub Szumski - Tomasz Mokwa, Szymon Paskuda, Krzysztof Hałgas, Bartosz Szeliga, zawodnik testowany I, Mohamed Amine Hadj Saïd, Matej Ižvolt, zawodnik testowany II, Paweł Moskwik, zawodnik testowany III.

Czerwona kartka: Amine Hadj Saïd