Rezerwy wygrywają drugi mecz z rzędu

14

II zespół Piasta odnotował drugie z rzędu zwycięstwo na boiskach III ligi. Tym razem, gliwiczanie zainkasowali trzy punkty w starciu ze Startem Namysłów, wygrywając 1:0. Jedynego gola w meczu zdobył w 78. minucie Bartosz Szeliga. W zespole Krzysztofa Szumskiego wystąpiło czterech graczy oddelegowanych przez Marcina Brosza: Jakub Szmatuła, Mariusz Zganiacz, Patryk Dytko i Bartosz Szeliga.

Trener gliwickiego zespołu, po końcowym gwizdku podkreślał, że dzisiejsze zwycięstwo nie przyszło łatwo: - Pierwszy mecz wyjazdowy zakończony naszą wygraną, ale o 3 punkty walczyliśmy do ostatniej minuty. Bardzo dobra postawa Jakuba Szmatuły, który w pierwszej połowie wybronił rzut karny, dała komfort drużynie w konstruowaniu akcji ofensywnych. W całym pojedynku stworzyliśmy 7, 8 sytuacji brakowych, z których wykorzystaliśmy zaledwie jedną. Po dośrodkowaniu Dytki z rzutu rożnego, Szeliga skierował piłkę do siatki i ta bramka dała nam cenny komplet punktów. - komentuje Szumski.

Start Namysłów - Piast II Gliwice 0:1 (0:0)

78' Bartosz Szeliga

Żółte kartki: Bonar - Dytko, Groborz, Szeliga, Poznański, Paskuda

Czerwona kartka: Bonad (dwie zółte)

Sędzia: Artur Chudala

Widzów: 200

Piast II Gliwice: Szmatuła – Szeliga, Groborz, Paskuda, Piewko, Kacprzyk (46' Jędrzejczyk), Kubik, Zganiacz, Łuszcz (53' Poznański), Dytko (90' Żołnowski), Hałgas.

Start Namysłów: Rozmus, Janda (84' Lizak), Zalwert (87' Zajączkowski), R.Żołnowski, Łątka, Bonar, Biliński (63' Krystian Błach), Szpak, Kamil Błach (87' K.Smolarczyk), P.Pabiniak, Samborski.