Raport kartkowy przed #WPŁPIA

28

Powracamy do rywalizacji w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Po reprezentacyjnej przerwie Niebiesko-Czerwonym przyjdzie zmierzyć się na wyjeździe z Wisłą Płock. Przed meczami 11. kolejki przybliżamy sytuację kadrową podopiecznych trenera Waldemara Fornalika, a także rywali Piasta.

Niebiesko-Czerwoni przystąpią do rywalizacji w 11. serii gier w niepełnym składzie. Jeszcze jeden mecz pauzy musi odczekać Ariel Mosór po czerwonej kartce, jaką zobaczył w derbach z Górnikiem. Komisja Ligi ukarała zawodnika dyskwalifikacją na dwa spotkania. Wśród zagrożonych absencją pozostają Michał Chrapek i Constantin Reiner. Wciąż nieobecni będą kontuzjowani Tihomir Kostadinov oraz Tomas Huk. Za to z powrotem do dyspozycji trenera Waldemara Fornalika na piątkowy mecz będzie Alexandros Katranis. Grek odpokutował za zgromadzenie czterech żółtych kartek i po pauzie w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław powraca do kadry.

W obozie rywala kartki również mają spory wpływ na kształt kadry meczowej. W minionej kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Wisła Płock w starciu z Zagłębiem Lubin straciła nie tylko punkty oraz bramki. Bezpośrednia czerwona kartka i decyzja Komisji Ligi wykluczyła z gry Steva Kapuadiego. Francuski obrońca został ukarany trzema meczami przerwy. Piątkowa rywalizacja Nafciarzy rozpocznie odliczanie kary.

Szkoleniowiec płocczan w dalszym ciągu nie może liczyć na pomoc Rafała Wolskiego. Pomimo tego, że kara dla ofensywnego pomocnika za faul w meczu z Górnikiem Zabrze została skrócona do trzech spotkań pauzy, tego piłkarza zabraknie jeszcze w starciu z Piastem.

Jak poszczególne absencje wpłyną na bieg wydarzeń oraz obraz gry, przekonamy się juz w najbliższy piątek. O godzinie 20:30 rozpocznie się rywalizacja Wisły Płock z Piastem Gliwice.