Przegrana rezerw Piasta

03
maj

W pierwszej kolejce rundy finałowej, grupy mistrzowskiej III ligi opolsko-śląskiej, rezerwy Piasta Gliwice przegrały z Nadwiślanem Góra 1:3.

Początkowe minuty spotkania obfitowały w ofensywne akcje obu drużyn, jednak pierwsi ze strzelonej bramki cieszyli się goście, gdy w 9. minucie, dośrodkowanie Kowalczyka na gola zamienił Tomasz Matysek.  Rezerwy Piast mimo dobrej postawy, zdołały wyrównać dopiero w 36. minucie – piłkę po wrzutce Patricka Dytko, do własnej bramki skierował obrońca gości Marcin Dziewulski. Zaraz przed gwizdkiem oznajmującym przerwę meczu, żółtą kartkę otrzymał Rabiola.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy podopieczni Krzysztofa Szumskiego kontrolowali przebieg gry po czym oddali inicjatywę gościom, którzy w 64. minucie wyszli na prowadzenie, po strzale Wojciecha Jurka. Niecałe 10 minut później na 3:1 podwyższył zawodnik Nadwiślana Dariusz Rucki. Mimo dobrej końcówki meczu, Niebiesko-czerwonym nie udało się zmniejszyć rozmiaru porażki.

Piast II Gliwice – LKS Nadwiślan Góra 1:3 (1:1)
0:1 – 12 min. Tomasz Matysek
1:1 – 40 min. Marcin Dziewulski (sam.)
1:2 – 64 min. Wojciech Jurek
1:3 – 74 min. Dariusz Rucki

Żółte kartki:  42 min. Rabiola, 89 min. Arkadiusz Kowalczyk

Piast II: 1. Jakub Szmatuła – 6. Piotr Kwaśniewski (70. 14. Mateusz Jędrzejczyk) , 3. Kornel  Osyra, 15. Szymon Paskuda, 8. Adam Maszak (46. 17 Dariusz Knot, 16. Pavol Cicman (75. 9. Sebastian Kubik), 4. Patryk Dziczek,  5. Paweł Lisowski, 11. Krzysztof Hałgas, 10. Patrick Dytko,  18. Rabiola
Trener: Krzysztof Szumski

Nadwiślan:  36. Marcin Michalak – 22. Wojciech Jurek, 6. Dawid Kaszok, 10. Kamil Łączek, 91.Arkadiusz Kowalczyk, 4. Łukasz Sędzielarz (46. 7 Dariusz Rucki), 19. Marcin Dziewulski, 14. Tomasz Matysek, 9. Damian Furczyk( 90. 16 Dawid Szwagra), 33. Adam Setla (46. 27 Dawid Tomanek), 11. Tomasz Boczek
Trener: Adam Nocoń