Probierz: To bolesna nauczka

24
sie

- To bolesna nauczka dla mnie, jako trenera. Co z tego, że dobrze biegamy, że się staramy - przyznał trener Cracovii Michał Probierz na konferencji prasowej po spotkaniu z Piastem Gliwice.

W piątkowym meczu 6. kolejki Lotto Ekstraklasy podopieczni 45-letniego szkoleniowca przegrali z Niebiesko-Czerwonymi 1-3. Przez większość spotkania krakowianie grali w dziesiątkę, ponieważ w 12. minucie czerwoną kartkę zobaczył Marcin Budziński. - Weszliśmy dobrze w to spotkanie. Graliśmy agresywnie. Czerwona kartka była przy stanie 0:0, a od tego momentu moi zawodnicy myśleli, że mecz jest już przegrany - powiedział opiekun Pasów.

Piast szybko wykorzystał grę w przewadze. Jeszcze przed przerwą gliwiczanie zdobyli dwie bramki. - Za łatwo traciliśmy kolejne gole. Mieliśmy okazje, aby trzymać się blisko Piasta. Chcieliśmy wprowadzić nerwowość w szeregi rywala. Piast był pewny swego i miał 70 minut gry w przewadze. To bolesna nauczka dla mnie, jako trenera. Co z tego, że dobrze biegamy, że się staramy... - dodał.

W 72. minucie spotkania opiekun Cracovii został wyrzucony z ławki i musiał udać się na trybuny. - Co do mojego wyrzucenia na trybuny to nie zgadzam się z decyzją sędziego i na pewno napiszę odwołanie - zakończył Michał Probierz.