Poza obiektywem #PIALEG

08

W niedzielnym spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie z Legią Warszawa 2-0. Z poniższego artykułu dowiecie się, co jeszcze wydarzyło się podczas tego meczu, a mogło umknąć kibicom.

Mecz w pigułce

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, ale to Legia stworzyła sobie groźniejszą sytuację. Nie wykorzystał jej jednak Arvydas Novikovas, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Druga część gry, to popis mistrzów Polski. Podopieczni Waldemara Fornalika szybko doskakiwali do przeciwnika, otwierając sobie drogę do groźnych ataków. Niebiesko-Czerwoni byli również konkretniejsi, co potwierdziły bramki strzelone przez Piotra Parzyszka i Jorge Felixa. Dzięki tym trafieniom Niebiesko-Czerwoni grali spokojniej i kontrolowali przebieg spotkania. Legioniści poważnie zagrozili jedynie w ostatnich minutach, kiedy przed szansą na strzelenie gola kontaktowego stanął Jarosław Niezgoda. Strzał głową napastnika Legii był mocny i precyzyjny, ale bramkarskim kunsztem wykazał się Frantisek Plach.

Reakcje mediów
Sport: "Mistrzowski klaps. Piast znów lepszy od Legii. To miał być rewanż za końcówkę poprzedniego sezonu i… była powtórka z rozrywki. Piast pokonał w Gliwicach wicemistrza Polski 2:0."

Sport.pl: "Legia Warszawa znokautowana! Mistrz Polski wygrał i przeskoczył ją w tabeli."

Interia.pl: "To było dobre spotkanie! Po bramkach Piotra Parzyszka i Jorge Felixa jedenastka z Gliwic pokonała u siebie Legię 2-0. Wszystko rozstrzygnęło się w drugiej połowie. Mistrz Polski odrabia straty i goni ligową czołówkę, mając już na swoim koncie 18 punktów."

Liczba meczu
2 - Niedzielne zwycięstwo było drugą wygraną Piasta nad Legią z rzędu. Poprzedni mecz odbył się 4 maja, kiedy to gliwiczanie wygrali na wyjeździe 1-0 po pięknym uderzeniu Gerarda Badii. Warto również zaznaczyć, że w obu tych spotkaniach Niebiesko-Czerwoni nie stracili bramki.

Z perspektywy trybun
Przed rozpoczęciem #PIALEG na murawie gliwickiej twierdzy odbyła się uroczystość wręczenia cennych klubowych przedmiotów, które można było wylicytować na szczególnej aukcji charytatywnej. Całość zebranych środków zostanie przekazana 5-letniemu Kacprowi cierpiącemu na dziecięce porażenie mózgowe. Łączna kwota wszystkich wylicytowanych przedmiotów wyniosła 9 391 złotych. W imieniu Kacpra i jego rodziny dziękujemy za aktywny udział w licytacjach Informujemy, że w niedługo pojawią się nowe aukcje.

Sytuacja kadrowa
Do kadry meczowej powrócił Martin Konczkowski. 26-latek nie pojawił się jeszcze na murawie, ale cieszy fakt, że z jego zdrowiem jest już wszystko w porządku. Na swój powrót do gry czekają natomiast Jakub Czerwiński oraz Dani Aquino.

Tabela
Po zwycięstwie nad wicemistrzem Polski Piast awansował na 7. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Gliwiczanie mają na swoim koncie 18 punktów, a do prowadzącej Pogoni Szczecin tracą zaledwie trzy oczka. Dzięki wygranej, mistrzowie kraju przeskoczyli swoich niedzielnych rywali, którzy aktualnie znajdują się na dziewiątej pozycji.

Plan tygodnia
Po niedzielnej wygranej mistrzowie Polski dostali dwa dni wolnego. Ten tydzień będzie spokojniejszy, ponieważ trwa przerwa w rozgrywkach, więc Niebiesko-Czerwoni będą jedynie trenować. Swój kolejny mecz rozegrają dopiero 18 października. Ich przeciwnikiem będzie wówczas Wisła Kraków.