Poza obiektywem #JAGPIA

15
cze

W niedzielnym meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2-0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Piotr Parzyszek oraz Tom Hateley. W poniższym artykule przeczytacie, co jeszcze wydarzyło się podczas tego starcia.

Mecz w pigułce
Już w pierwszych minutach rywalizacji piłkarze Piasta Gliwice wyszli wysokim pressingiem na rywala. Mistrzowie Polski wyczekiwali błędu po stronie białostoczan, którzy koniecznie chcieli konstruować akcje od tyłu krótkimi podaniami. Wynik meczu w 24. minucie otworzył Piotr Parzyszek, który pewnie i spokojnie wykorzystał rzut karny. Chwilę wcześniej w szesnastce Jagi sfaulowany został Martin Konczkowski. Po pierwszym golu spotkanie wyraźnie nabrało rumieńców. Gospodarze próbowali wyrównać, ale ta sztuka im się nie udała, bowiem dobrze w defensywie spisywali się Niebiesko-Czerwoni. Podopieczni Waldemara Fornalika byli zdyscyplinowani, grali konsekwentnie i wykorzystywali błędy swoich rywali. W 85. minucie gliwiczanie strzelili drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Tom Hateley, który skutecznie wykorzystał rzut karny. - Od samego początku chcieliśmy dyktować nasze warunki gry. Początkowo Jagiellonia cofnęła się i pozwoliła nam budować akcje w ataku pozycyjnym, ale później również przejęła inicjatywę - powiedział trener Waldemar Fornalik na pomeczowej konferencji prasowej.

Reakcje mediów
Przegląd Sportowy: "Mistrzowie Polski odnieśli niezwykle cenne wyjazdowe zwycięstwo. Gole na wagę trzech punktów z rzutów karnych strzelali Piotr Parzyszek oraz Tom Hateley."

Sport: "Dwa rzuty karne i czerwona kartka. To najważniejsze wydarzenia niedzielnego meczu w Białymstoku. Piast nie miał łatwo z Jagiellonią, ale po raz kolejny w tym sezonie pokazał mądrość i dojrzałość godną mistrzów Polski."

Gazeta Wyborcza: "Piast Gliwice wygrał ostatni mecz rundy zasadniczej w Białymstoku. Podopieczni Waldemara Fornalika zaczynają zbliżać się do Legii!"

Liczba meczu
10 - Piotr Parzyszek zdobył swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie. Tym samym napastnik Piasta poprawił swój dorobek strzelecki z poprzedniego sezonu, który wynosił dziewięć goli.

Tabela
Niebiesko-Czerwoni zakończyli rundę zasadniczą na drugiej pozycji, tracąc do prowadzącej Legii Warszawa siedem oczek. - Nie złożymy w tej chwili żadnej deklaracji. Mamy tyle samo punktów, co po 30. meczach tamtego sezonu i gra będzie jeszcze ciekawa, bo te różnice punktowe są niewielkie - powiedział Waldemar Fornalik.

Plan tygodnia
Po zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok sztab szkoleniowy mistrzów Polski dał zawodnikom jeden dzień wolnego. Niebiesko-Czerwoni wrócą do zajęć we wtorek i rozpoczną przygotowania do inauguracji rundy finałowej. - To dla nas bardzo ważne spotkanie. Czas na radość był tuż po zwycięstwie nad Jagiellonią, ale już jest pora na ciężką pracę i szykowanie się do meczu z Lechem Poznań - zaznaczył Mikkel Kirkeskov.