Pogoń - Piast 4-0. Dotkliwa porażka w Szczecinie

29

Piłkarze Piasta Gliwice nie będą dobrze wspominać wyjazdu do Szczecina. Gliwiczanie bo słabym spotkaniu przegrali z "Portowcami" 0-4, a jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartką został ukarany Adrian Klepczyński.

"Niebiesko-czerwoni" źle weszli w mecz, tracąc gola już w piątej minucie, kiedy to Marcin Robak zaledwie dołożył nogę do dobrze dośrodkowanej piłki przez Jakuba Bąka. Po przytomnej reakcji byłego napastnika Piasta futbolówka zatrzepotała w siatce.

Drugie trafienie padło w dziewiętnastej minucie, a autorem był Takuya Murayama. Japończyk - po rajdzie od połowy boiska - "zdjął pajęczynę" z bramki Dariusza Treli. I już wtedy wiadome było, że gliwiczanie będą w nie lada opałach, ale nikt nie spodziewał się najgorszego...

Gospodarze potrzebowali siedmiu minut, żeby dobić gości z Gliwic, a katem okazał się być... Marcin Robak. Napastnik Pogoni - jeszcze do niedawna kochany przez gliwicką publiczność - wykorzystał dobre podanie Murayamy, świetnie przyjmując piłkę w polu karnym Piasta, a następnie pokonując bezradnego Trelę.

Wynik w końcówce pierwszej połowy po rzucie karnym ustalił - jak wcześniej - Robak. Sędzia podyktował "jedenastkę" za faul Adriana Klepczyńskiego na wykonawcy karnego. Jednocześnie "Klepa" został ukarany czerwoną kartką.

W drugiej połowie kibice zgromadzeni w Szczecinie nie zaznali zbyt wielu emocji, bo zespoły zwyczajnie pogodziły się z wynikiem.

Po tej porażce gliwiczanie na pewno zostaną w grupie spadkowej. W chwili obecnej - na zakończenie czternastej kolejki meczów - Piast ma piętnaście punktów. Bilans bramkowy - minus jedenaście.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 4-0 (4-0)
1-0 - Robak, 5 min.
2-0 - Murayama, 19 min.
3-0 - Robak, 26 min.
4-0 - Robak, 45 min. (k.)

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak (50. Lisowski), Dąbrowski, Hernâni, Pietruszka - Bąk, Ława, Akahoshi (67. Kort), Ouédraogo, Murayama (72. Wiśniewski) - Robak.

Piast: Trela - Zbozień, Klepczyński, Krzycki, Król - Zganiacz (46. Wilczek), Matras, Dytko (86. Ruben), Hanzel, Podgórski - Rabiola (46. Lazdiņš).

Żółte kartki: Frączczak.