Podsumowanie występów w kadrach narodowych

13

Przerwa w rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy powoli dobiega końca. Przyszedł czas na podsumowanie występów Ariela Mosóra, Arkadiusz Pyrki i Gabriela Kirejczyka w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Podczas wrześniowego zgrupowania Gabriel Kirejczyk zanotował kolejne dwa występy w reprezentacji Polski U-20. W spotkaniu z Portugalią napastnik pojawił się na murawie w 55 minucie i przy odrobinie szczęścia mógł zanotować bardzo ładną asystę. Kilka dni później w starciu z Niemcami trener Miłosz Stępiński wprowadził 20-latka na boisko w 62. minucie. To był cenny czas dla młodzieżowca Piasta Gliwice, który po raz kolejny miał okazję spędzić przerwę reprezentacyjną z kadrą młodzieżową.

Ariel Mosór stał się jednym z podstawowych zawodników w kadrze do lat 21 prowadzonej przez Michała Probierza. Młodzieżowiec Piasta wystąpił przez 90 minut zarówno w pierwszym spotkaniu z Kosowem, jak również z Estonią. Już w pierwszym meczu kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy U-21 Ariel popisał się instynktem strzeleckim. 20-latek otworzył wynik rywalizacji z Kosowem po bramce strzelonej głową. Ostatecznie Biało-Czerwoni wygrali ten mecz 3-0. W drugim meczu obrońca Piasta zagrał skutecznie w defensywie i przyczynił się do zachowania czystego konta przez Polaków.

Prawy obrońca Niebiesko-Czerwonych wyjechał wraz z Arielem Mosórem na zgrupowanie reprezentacji U-21. Pierwsze spotkanie z Kosowem 20-latek spędził na ławce rezerwowych. Trener Michał Probierz dał szansę Pyrce w starciu z Estonią, gdy Polacy remisowali 0-0 i potrzebny był impuls z ławki. W 74. minucie pojawił się na murawie i swoją postawą stwarzał zagrożenie pod bramką rywali. Ostatecznie w 81. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Filip Szymczak z Lecha Poznań. W doliczonym czasie gry nasz obrońca stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek.