Podsumowanie III kolejki T-Mobile Ekstraklasy

05
Legia znów straciła punkty, "Kolejorz" pokonany w Poznaniu, a beniaminkowie bez porażek - czyli obraz ligi po trzeciej kolejce T-mobile Ekstraklasy.

W hicie kolejki Legia Warszawa podejmowała Górnika Zabrze, Podbeskidzie Bielsko- Biała zagrało z Ruchem Chorzów, a Lech Poznań przegrał z Wisłą Kraków.

Po spektakularnym zwycięstwie warszawskiej drużyny nad mistrzem Szkocji, spodziewano się podtrzymania dobrej passy w rozgrywkach ligowych. Jednak gra drugą jedenastką nie była tak efektowna, a Górnik postawił twarde warunki gry. Po samobójczej bramce Lewczuka zabrzanie prowadzili, ale wyrównanie nastąpiło w drugiej połowie za sprawą Saganowskiego. Efektem końcowym był wynik remisowy, który nie ucieszył piłkarzy z Warszawy.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1-1 (0-1)
0-1- Lewczuk sam., 25 min.
1-1- Saganowski, 66 min.
________________________________
Rywalizacja „Górali” z trzecią drużyną poprzedniego sezonu zakończyła się zaskakująco miło dla gospodarzy. Miejscowe Podbeskidzie zdeklasowało Niebieskich wbijając śląskiemu zespołowi trzy bramki.

Podbeskidzie Bielsko–Biała – Ruch Chorzów 3-0 (0-0)
1-0 – Korzym, 49 min.
2-0 – Górkiewicz, 59 min.
3-0 – Chmiel, 62 min.
Spotkanie Lecha z Wisłą zapowiadało ciekawe widowisko przy ul. Bułgarskiej. Naprzeciw siebie stanęły dwa czołowe zespoły polskiej ligi. W pierwszej połowie Wisła zdobyła dwa gole i z taką zaliczką przystępowała do drugiej połowy. Kolejorz gonił wynik i po rzucie karnym oraz trafieniu Douglasa doprowadził do wyrównania. Na nieszczęście miejscowych kibiców błąd obrony wykorzystał zawodnik krakowskiej Wisły i Biała Gwiazda zdobyła trzy punkty plasując się na siódmym miejscu w tabeli przed Lechem.

Lech Poznań- Wisła Kraków 2-3 (0-2)
0-1   – Garguła, 17 min.
0-2   – Garguła, 28 min.
1-2 – Wołąkiewicz (k), 59 min.
2-2 – Douglas, 83 min.
2-3 – Guerrier, 87 min.
W pierwszym z sobotnich meczów Jagiellonia Białystok podejmowała Cracovie Kraków. Podczas gry lepiej prezentowała się drużyna Roberta Podolińskiego, jednak zwycięstwo „Jadze” zapewnił były gracz Górnika Zabrze Michał Pazdan. Po zwycięstwie zespół Michała Probierza w trzech meczach ma na swoim koncie siedem punktów, a „Pasy” plasują się na końcu tabeli z trzema porażkami.

Jagiellonia Białystok- Cracovia Kraków 2-1 (0-1)
0-1-Rakels, 25 min.
1-1- Gajos, 56 min.
2-1- Pazdan, 87 min.
W piątek o godz. 20:30 Piast rozgrywał swój pierwszy mecz przed własną publicznością z Lechią Gdańsk. Zespół gości po wzmocnieniach w letnim oknie transferowym uważany jest za kandydata do zdobycia mistrzostwa Polski. Piłkarze z Wybrzeża udowodnili swoje aspiracje, pokonując „Piastunki” 3-1.

Piast Gliwice- Lechia Gdańsk 1-3 (1-1)
0-1- Wiśniewski, 20 min.
1-1-Jurado, 22 min.
1-2- Wiśniewski, 53 min.
1-3- Vranjes, 5 min.
W niedzielnym meczu trzeciej kolejki na boisku we Wrocławiu wybiegły jedenastki Śląska Wrocław i zdobywcy Superpucharu i Pucharu Polski Zawiszy Bydgoszcz.

Śląsk Wrocław - Zawisza Bydgoszcz 2-1 (2-1)
1-0- Pich, 7 min.
2-0- Pich, 28 min.
2-1 – Drygas, 32 min.
Nie lada emocje i piękne gole miały miejsce w Kielcach, gdzie Korona zmierzyła się z Pogonią Szczecin. Mecz był bogaty w bramki, gdyż padło ich aż cztery z czego dwa najładniejsze zdobyli gospodarze.

Korona Kielce - Pogoń Szczecin 2-2 (1-1)
1-0 – Kiełb, 28 min.
1-1 – Hernani, 32 min.
2-1 – Golański, 49 min.
2-2 – Rogalski, 85 min.
W ostatnim meczu trzeciej kolejki zmierzyły się drużyny, które awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej w ostatnim sezonie I ligi. Spotkanie beniaminków było wyrównane zawierające kilka szybkich akcji. Ostatnie minuty spotkania GKS Bełchatów grał osłabiony po czerwonej kartce dla Bartosza Ślusarskiego za uderzenie łokciem w twarz zawodnika gospodarzy. Podział punktów jest odzwierciedleniem gry obydwu zespołów.

Górnik Łęczna- GKS Bełchatów 1-1 (1-1)
1-0 – M. Mak, 7 min.
1-1 – Mierzejewski, 43 min.