Podsumowanie 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

09
gru

Ligowy koniec tuż tuż. Za nami przedostatnia seria gier o mistrzostwo Ekstraklasy, w której Piast zremisował z Koroną. Ponownie przegrała Legia, Ruch pokonał Górnika, a Lech Wisłę. Co ciekawe – trzy czołowe drużyny naszej ligi zanotowały porażki.

Piast podniósł się po bydgoskiej lekcji futbolu. Niebiesko-czerwoni po niezłym spotkaniu zremisowali z Koroną. Ważne jest to, że drużyna dobrze zareagowała po klęsce 0:6 i wyciągnęła z niej wnioski. Może i podział punktów nie jest szczytem marzeń gliwickich kibiców, ale od czegoś trzeba zacząć. Nasza sytuacja nie jest najgorsza, więc głowy do góry i walczymy w ostatniej kolejce!
Piast Gliwice 1:1 Korona Kielce
1:0 – Pavol Cicman 51’
1:1 – Kamil Sylwestrzak 71’

W nieco zardzewiałym hicie Lech ograł Wisłę. W śnieżnym meczu poznaniacy pokazali swoją wyższość nad „Białą Gwiazdą” i tym razem to ona została przyćmiona, a nie odwrotnie. Dzięki zwycięstwu „Kolejorz” doskoczył do krakowian na jeden punkt, siedzi im już na plecach i niewykluczone, że przezimuje on na podium.
Lech Poznań 2:0 Wisła Kraków
1:0 – Luis Henriquez 56’
2:0 – Gergo Lovrencsics 82’
Spotkanie Widzewa ze Śląskiem się odbyło i w zasadzie nic więcej o tym spotkaniu nie można więcej powiedzieć. Obie drużyny zaprezentowały anty-futbol.
Widzew Łódź 0:0 Śląsk Wrocław

Pogoń wystrzelała się w meczu z Piastem. Po pewnej wygranej 4:0 szczecinianie nie zdobyli kolejnych trzech punktów. Ich passa bez zwycięstwa trwa już sześć spotkań. W starciu z Jagiellonią wszystko rozstrzygnęło się w przeciągu dwóch minut – najpierw gol dla gospodarzy, po 120 sekundach wyrównanie „Jagi”.
Pogoń Szczecin 1:1 Jagiellonia Białystok
1:0 – Mateusz Lewandowski 18’
1:1 – Ugochukwu Ukah

W przestarzałym klasyku Ruch wyszarpał trzy punkty Górnikowi. Do 73. minuty „Trójkolorowi” prowadzili przy Cichej, ale wtedy chorzowianie wzięli sprawy w swoje ręce. Najpierw kapitalna bramka z rzutu wolnego, a następnie nie najlepsze zachowanie Steinborsa i Chorzów cieszył się ze zwycięstwa. Dla zabrzan to druga derbowa porażka z rzędu.
Ruch Chorzów 2:1 Górnik Zabrze
0:1 – Radosław Sobolewski 25’
1:1 – Filip Starzyński 73’
2:1 – Piotr Stawarczyk 83’

Amunicję stracił Zawisza. Po zaaplikowaniu nam sześciu goli, bydgoska maszynka nie potrafiła wystrzelić w Bielsku. Podbeskidziu też brakowało armat i skończyło się kolejnym bezbrakowym remisem przy Rychlińskiego.
Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0 Zawisza Bydgoszcz

Z kolejną przegraną musi pogodzić się stolica. Legia w tym sezonie ma już na swoim koncie sześć porażek! Wystarczy wspomnieć, że w całych poprzednich rozgrywkach zanotowała ich zaledwie trzy… Tym razem mistrz Polski uległ w Gdańsku miejscowej Lechii po dwóch trafieniach z rzutów karnych.
Lechia Gdańsk 2:0 Legia Warszawa
1:0 – Daisuke Matsui 37’(k)
2:0 – Daisuke Matsui 71’(k)

Mimo że Cracovia napierała na Zagłębie niesamowicie, to lubińska defensywa pękła dopiero w 70. minucie. Jednak jak już pękła, to nie zdołała pozbierać się do kupy i dostała drugą bramkę.
Cracovia Kraków 2:0 Zagłębie Lubin
1:0 – Adam Marciniak 70’
2:0 – Przemysław Kita 85’