Pod ostrzałem: Takuya Murayama

10

Przed spotkaniem z Pogonią Szczecin w naszej serii tekstów "Pod ostrzałem" bohaterem cyklu stał się japoński zawodnik "Portowców" - Takuya Murayama.

Japończyk jest wychowankiem Kyoto Shiko S.C. Następnie swoja juniorską karierę kontynuował w Kumiyama High School.  Swój pierwszy seniorski kontrakt podpisał z Hannan University, z którego w 2012 roku przeszedł do trzecioligowej Gwardii Koszalin, dla której w piętnastu meczach zdobył pięć bramek.  Wiosną tego samego roku Murayama bronił już barw Pogoni Szczecin. W tym okresie Japończyk wystąpił w trzynastu meczach, lecz ani razu nie wpisał się na listę strzelców.
W sezonie 2012/13 Murayama rozegrał swój pierwszy mecz przeciwko Piastowi. Nie był on szczęśliwy dla ‘Portowców”, którzy na własnym boisku ulegli „Piastunkom” 2:0, a obie bramki dla gliwiczan zdobył Tomáš Dočekal.

Kolejne rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy piłkarz może zaliczyć do udanych. W serii gier  2013/14 piłkarz wystąpił w trzydziestu ligowych bataliach, zaliczając liczne asysty i cztery bramki. Jedną z nich zdobył  w spotkaniu czternastej kolejki z Piastem Gliwice, dorzucając ją do trzech trafień Marcina Robaka.  W rewanżowym spotkaniu w Gliwicach, w którym szczecinianie wrócili do domu z jednym punktem, Japończyk zszedł z boiska w sześćdziesiątej dziewiątej minucie, zastąpiony przez Dominika Kuna.

W trwającym sezonie skrzydłowy Pogoni wystąpił we wszystkich trzech spotkaniach, a w zwycięskim meczu ze Śląskiem Wrocław w pięćdziesiątej dziewiątej minucie pokonał bramkarza gości podwyższając wynik na 3:1.

Takuya Murayama jest lewoskrzydłowym, który oprócz typowej gry przy linii, bardzo chętnie schodzi do środku i sam próbuje wykańczać swoje akcje. Po odejściu Akahosiego to głównie on będzie się troszczył o odpowiednie piłki kierowane do Marcina Robaka.