"Piastunki" lepsze od Arki

25
lip

W przedostatnim sparingu w Gniewinie, niebiesko-czerwoni rozprawili się z gdyńską Arką, wygrywając 2:1. Autorami goli dla Piasta byli Jakub Świerczok i Adrian Sikora.

W pierwszym kwadransie mecz był wyrównany. Już w pierwszej minucie bramkarza Arki  próbował zaskoczyć  Adrian Sikora. Mocny strzał napastnika Piasta obronił jednak Maciej Szlaga. W drużynie Piasta w wyjściowej jedenastce na boisko wybiegło dwóch testowanych zawodników. W 23. minucie świetną kontrę wyprowadzili gdynianie. Piotr Tomasik zagrał do Mateusza Szwocha , ten jednak uderzył niecelnie. W 28. minucie swojej szansy nie wykorzystali niebiesko-czerwoni. 38. Minuta przyniosła gola dla rywali. Szwoch otrzymał świetne podanie od Tomasza Jarzębowskiego i w sytuacji sam na sam nie dał szans Szmatule.

Druga połowa należała już do podopiecznych Marcina Brosza. Po kwadransie Michał Szromnik musiał wyjmować piłkę z siatki.  Autorem gola z bliska, po wrzutce i zamieszaniu w polu karnym Arki był nowy nabytek „Piastunek”  Jakub Świerczok. Mimo utraty bramki to Arka mogła niemal natychmiast odzyskać prowadzenie. W ciągu 5 minut stworzyła trzy groźne sytuacje. Najpierw jednak Da Silva przestrzelił tuż obok słupka, a strzał naszego złotego medalisty Szwocha obronił golkiper gliwiczan. Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 77 min. gdy po stracie piłki przez Krzysztofa Sobieraja Piast zdobył drugą bramkę za sprawą Adriana Sikory.

Arka - Piast Gliwice 1:2 (1:0)

Bramka: Szwoch 38'- Świerczok 60',  Sikora 77'

Arka Gdynia: Szlaga (46' Szromnik) - Tadrowski, Sobieraj, Brodziński, Radzewicz - Krajanowski (76' Brzuzy), Jarzębowski, Pruchnik, Tomasik - Szwoch (66' Formella) - Da Silva (66' Nwaogu).

Piast Gliwice:  Szmatuła - Lisowski, Krzycki, Fernando, zawodnik testowany, Murawski, Izvolt, Bzdęga, zawodnik testowany, Świerczok, Sikora.

źródło: własne/Arka Gdynia