Piast - Zagłębie 1-1. Remis po dobrej grze

02
lip

Piast Gliwice zremisował z Zagłębiem Lubin 1-1 (1-0) w trzecim meczu sparingowym rozegranym podczas zgrupowania w Opalenicy. Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Maciej Jankowski.

Wpis na listę strzelców

1-0 - Gerard Badia precyzyjnie posłał piłkę za plecy obrońców do Macieja Jankowskiego, a ten wyszedł sam na sam z Konradem Forencem i uderzył nie do obrony. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.
1-1 - Daniel Dziwniel wykończył szybki kontratak Miedziowych i doprowadził do wyrównania, pokonując Dobrivoja Rusova uderzeniam w długi róg.

Spotkanie w skrócie
- Początek spotkania był dość spokojny. Pierwsi zaatakowali piłkarze Zagłębia, którzy w 14. minucie wypracowali sobie dobrą okazję do strzelenia gola. Bartłomiej Pawłowski dograł do Kamila Mazka, a ten uderzył na bramkę Dobrivoja Rusova. Bramkarz Piasta nie miał jednak problemów ze skuteczną interwencją.
Niespełna 180 sekund później z przewrotki strzelał Sasa Zivec, ale nie trafił w światło bramki.
W 37. minucie Patryk Dziczek posłał precyzyjne podanie do Martina Bukaty, a ten uderzył z powietrza i był bliski zdobycia gola. Piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki Konrada Forenca.
W 42. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Zivec, jednak jego strzał obronił bramkarz Miedziowych. Chwilę później niecelnie z dystansu uderza Marcin Pietrowski.
Jeszcze przed przerwą lepszą skutecznością popisał się Maciej Jankowski. Napastnik Piasta dostał precyzyjne podanie od Gerarda Badii, wyszedł sam na sam z Forencem i uderzył nie do obrony.
- W 63. minucie przed doskonałą szansą stanął Martin Bukata. Słowak ograł bramkarza i oddał strzał, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. W 70. minucie bliski podwyższenia był Karol Angielski, ale Dominik Hładun obronił jego strzał.
Skuteczniejsi byli Miedziowi, którzy w 72. minucie wyprowadzili zabójczą kontrę, którą precyzyjnym strzałem wykończył Daniel Dziwniel. Zagłębie stworzyło sobie jeszcze dwie okazje, ale zarówno Łukasz Janoszka, jak i Arkadiusz Woźniak nie trafiali w bramkę.
W 83. minucie w boczną siatkę uderzył Denis Gojko. Skrzydłowy Piasta strzelił z powietrza po dośrodkowaniu Karola Angielskiego.

Z perspektywy kibica
- Mecz został rozegrany na boisku przy Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy.
- Na trybunach pojawiła się niespełna setka widzów.
- Wśród widzów był m.in. trener Cracovii Michał Probierz.

Poza obiektywem
- Gra kontrolna z Zagłębiem była trzecim meczem sparingowym Piasta podczas zgrupowania w Opalenicy.
- Pod nieobecność Radosława Murawskiego opaskę kapitańską założył Gerard Badia.
- Po raz pierwszy w sparingu podczas zgrupowania zagrali Gerard Badia oraz Dobrivoj Rusov.
- W zespole Zagłębia Lubin zagrał były zawodnika Piasta Martin Nespor.