Piast - Wisła P. 1-0. Seria trwa!

16

W niedzielnym meczu 28. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przed własną publicznością z Wisłą Płock 1-0 (1-0). Zwycięskiego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Michael Ameyaw.

Spotkanie w skrócie:
- Pierwsza połowa przebiegła całkowicie pod dyktando Niebiesko-Czerwonych. To właśnie podopieczni Aleksandara Vukovicia prowadzili grę i byli stroną przeważającą, stwarzając sobie zdecydowanie więcej sytuacji strzelckich. Jedną z nich wykorzystał Michael Ameyaw, który w 19. minucie rywalizacji pokonał Bartłomieja Gradeckiego.
- W drugiej części sytuacja na boisku nie uległa zmianie i to zawodnicy Piasta kontrolowali przebieg meczu. Niebiesko-Czerwoni grali mądrze i skutecznie w defensywie, nie dopuszczając rywali do pola karnego. spowodowało to, że goście swój pierwszy strzał w tym spotkaniu oddali dopiero w 69. minucie rywalizacji.

Najważniejsze akcje:
4': Michał Chrapek wykończył akcję Niebiesko-Czerwonych mocnym uderzeniem, ale niestety nie trafił w światło bramki.
7': Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i kontynuacji akcji, Alexandros Katranis próbował technicznego uderzenia. Grek nie trafił jednak w światło bramki.
12': Michał Chrapek uderzał niecelnie z rzutu wolnego.
15': Piast wyszedł z szybką akcją, którą strzałem postanowił zakończyć Michael Ameyaw. Niestety obok bramki.
19': Kolejna szybka akcja Niebiesko-Czerwonych. Grzegorz Tomasiewicz dograł do Michaela Ameyawa, który przyjął i obrócił się z piłką, a następnie oddał strzał, przełamując ręce Bartłomieja Gradeckiego! Prowadzimy - 1-0!
23': Grzegorz Tomasiewicz chciał zaskoczyć bramkarza gości uderzeniem z dystansu, ale Bartłomiej Gradecki zdołał złapać piłkę przed linią, mimo widocznych problemów.
30': Alexandros Katranis miękko dośrodkował na głowę Arkadiusza Pyrki, ale strzał prawego obrońcy Piasta był niestety zbyt lekki.
44': Kamil Wilczek z bliskiej odległości, ale obronił Bartłomiej Gradecki.

53': Świetna akcja Niebiesko-Czerwonych na lewym skrzydle. Jorge Felix dograł do Alexandrosa Katranisa, a ten podał wzdłuż bramki do Michaela Ameyawa, który skierował piłkę do siatki. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego i nie uznał gola.
67': Precyzyjne dośodkowanie Alexandrosa Katranisa do Patryka Dziczka z rzutu wolnego. Pomocnik Piasta oddał strzał głową, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.
69': Pierwszy strzał gości, ale Frantisek Plach obronił uderzenie Bartosza Śpiączki.
76': Michał Chrapek zszedł ze skrzydła do środka i oddał strzał. Niestety, ale pomocnik Piasta uderzył obok słupka.
77': Kolejna niecelna próba Michała Chrapka.

Sytuacja kadrowa:
- Trener Aleksandar Vuković dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu z wygranym spotkaniem ze Śląskiem Wrocław. Od pierwszej minuty zagrali Kamil Wilczek i Patryk Dziczek, którzy zastąpili Jakuba Holubka i Toma Hateley'a. Wyjściowe zestawienie Niebiesko-Czerwonych prezentowało się następująco: w bramce stanął Frantisek Plach, a przed nim czwórka obrońców: Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński i Alexandros Katranis. Rolę "szóstek" pełnili Grzegorz Tomasiewicz i Patryk Dziczek. W trójkę ofensywnych pomocników wcielili się Michael Ameyaw, Michał Chrapek i Jorge Felix. Na szpicy zagrał Kamil Wilczek.
- W składzie Piasta zabrakło kontuzjowanych Damiana Kądziora, Michała Kaputa, Constantina Reinera, Tomasa Huka i Tihomira Kostadinova.

Z perspektywy kibica:
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Po zejściu z rozgrzewki Grzegorz Tomasiewicz odebrał nagrodę FlyingAtom Piłkarza Miesiąca. Pomocnik Niebiesko-Czerwonych wygrał głosowanie kibiców na najlepszego zawodnika marca.
- W 19. minucie na sektorze rodzinnym odbyło się flagowisko oraz wspólny doping, którzy prowadzili najzagorzalsi kibice Piasta Gliwice.
- Tom Hateley rozegrał swój 200. mecz w Ekstraklasie.
- Niebiesko-Czerwoni przedłużyli swoją serię i nie przegrali już siódmego spotkania w lidze z rzędu. Było to też dla nich czwarte kolejne zwycięstwo i czwarty mecz bez straty gola.