Piast - Widzew 3-0. Bardzo dobry mecz gliwiczan zapewnił trzy punkty

20

Gliwiczanie zaprezentowali się dzisiaj z bardzo dobrej strony, pokonując ekipę łodzkiego Widzewa 3-0. Dwa trafienia dla gospodarzy zaliczył Csaba Horvath, a jedno trafienie dołożył Ruben Jurado.

Od mocnego uderzenia zaczęli goście z Łodzi. Już w piątej minucie mogli objąć prowadzenie, ale na posterunku był niezawodny Dariusz Trela. Bramkarz Piasta przyjął piłkę... na twarz, ale dzięki temu zapobiegł trafieniu.

Z każdą mijającą minutą do głosu dochodzili jednak gospodarze. a najlepszym tego dowodem był gol Csaby Horvatha z osiemnastej minuty. Sędzia główny podyktował rzut wolny zaraz sprzed pola karnego Widzewa. Piłkę celnie dośrodkował Tomasz Podgórski, a obrońca umieścił ją głową w siatce.

Gliwiczanie nie spoczęli jednak na laurach. Już w dwudziestej piątej minucie Ruben Jurado po pięknym uderzeniu z "ostrego" kąta umieścił futbolówkę w siatce Macieja Mielcarza. Od tego momentu Piast grał niezwykle pewnie i kolejne trafienia były kwestią czasu.

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ jednak zmianie. Podopieczni trenera Marcina Brosza kontrolowali spotkanie, nie podwyższając wyniku.

Druga część spotkania ubiegła pod znakiem pewnej i spokojnej gry gliwickiego Piasta. Goście z Łodzi nie byli ani przez chwilę w stanie zdominować spotkania. Co gorsza - dla Widzewa - w pięćdziesiątej czwartej minucie Maciej Mielcarz obejrzał czerwoną kartkę za faul na Kamilu Wilczku, przez co został usunięty z boiska.

Ten fakt podziałał najwyraźniej mobilizująco na Csabe Horvatha, którzy - po wrzucie piłki z rzutu rożnego - znów umieścił piłkę w siatce. Tym razem pokonał rezerwowego Macieja Krakowiaka. Podobnie jak za pierwszym razem - po uderzeniu futbolówki głową.

Kiedy gliwiczanie trafili gola na trzy do zera, mecz się zdecydowanie uspokoił. Gospodarze atakowali, a goście próbowali te ataki odpierać. Nie miało to jednak wpływu na resztę dobrego starcia.

Piast Gliwice - Widzew Łódź 3-0 (2-0)
1-0 - Horvath, 18 min.
2-0 - Ruben, 25 min.
3-0 - Horvath, 57 min.

Piast: Trela - Zbozień, Horvath, Polak, Klepczyński - Matras, Carles, Izvolt (83. Szeliga), Podgórski (88. Dytko) - Ruben - Wilczek (75. Rabiola).

Widzew: Mielcarz - Levon, de Amo, Lafrance, Stępiński - Kaczmarek (30. Alex), Leimonas, A.Visnakovs, E.Visnakovs - Bartović (56. Krakowiak), Okachi.

Żółte kartki: Polak - de Amo, Leimonas.
Czerwona kartka: Mielcarz.