Piast ulega Wiśle na otwarcie wiosennej części sezonu

17
lut

Drużyna Marcina Brosza przegraną  0:1 z Wisłą Kraków, rozpoczęli wiosenną rundę ekstraklasy. O zwycięstwie gości zadecydowało trafienie Łukasza Garguły.

W pierwszej połowie obie drużyny rozgrywały wyrównane spotkanie. Zarówno Wiślacy i Niebiesko-czerwoni postawili na twardą grę w środku pola w międzyczasie wyprowadzając kilka niebezpiecznych akcji, zażegnanych dzięki ofiarnej grze obrońców obu ekip.

Drużyna Marcina Brosza na II połowę wybiegła z ofensywnym nastawieniem – już w początkowych minutach tworząc kilka groźnych, lecz nieskutecznych akcji.  Po dobrym początku gliwiczanie oddali inicjatywę gościom, którzy w 59. minucie, wyszli na prowadzenie - po zagraniu ręką w polu karnym Heberta, sędzia Marcin Borski podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Łukasz Garguła. Kolejne minuty to okres dominacji drużyny Franciszka Smudy – Niebiesko- czerwoni ograniczyli się do wyprowadzania nielicznych kontr. Na 5 minut przed końcem meczu, gliwiczanie mieli niemal 100% szansę na wyrównanie – po świetnym dośrodkowaniu Gerarda Badii, minimalnie obok bramki uderzył Ruben. Pod koniec meczu, gospodarze próbowali jeszcze wyrównać, lecz niestety nie udało się im wykorzystać kilku sytuacji.

Piast Gliwice – Wisła Kraków 0:1 (0:0)
0:1 – Łukasz Garguła, 59 min.

Piast Gliwice: 29. Jakub Szumski - 4. Mateusz Matras, 28. Kornel Osyra, 91. Hebert, 26. Bartosz Szeliga - 17. Tomasz Podgórski (61, 10. Kamil Wilczek), 8. Victor Nikiema (90, 24. Wojciech Kędziora), 9. Radosław Murawski (74, 21. Gerard Badía), 22. Rubén Jurado, 20. Łukasz Hanzel - 11. Rabiola.

Wisła Kraków: 1. Michał Miśkiewicz - 21. Łukasz Burliga, 6. Arkadiusz Głowacki, 3. Gordan Bunoza, 8. Piotr Brożek - 15. Emmanuel Sarki (90, 23. Fabian Burdenski), 20. Michał Chrapek, 10. Łukasz Garguła (79, 17. Ostoja Stjepanović), 18. Semir Štilić, 77. Wilde-Donald Guerrier - 11. Paweł Brożek.
Żółte kartki: Victor Nikiema – Łukasz Burliga

Sędzia: Marcin Borski