Piast - Śląsk 1:3. Wynik gorszy od gry

28
cze

Piast Gliwice przegrał ze Śląskiem Wrocław w drugim sparingu w ramach obozu przygotowawczego do sezonu 2014/15. Bramkę dla gliwiczan zdobył kapitan zespołu Tomasz Podgórski. Choć mecz przegrany dla Piasta to, jednak w pełni nie odzwierciedla tego co działo się na boisku.

Od początku pierwszej połowy do ataku ruszył Śląsk, skutecznie blokowany przez obrońców Niebiesko-czerwonych. Jeszcze przed upłynięciem kwadransu gry, gliwiczanie stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do prowadzenia w spotkaniu. Najpierw, świetną centrę Podgórskiego z pola karnego wybili obrońcy rywala, a kilkadziesiąt sekund później ci sami zawodnicy ratowali z opresji Pawłowskiego po mocnym strzale Podgórskiego. W 23. minucie jedenastka Angela Pereza Garcii trafiła pierwszego gola spotkania. Strzelcem okazał się kapitan Piasta – Tomasz Podgórski, który po świetnym dośrodkowaniu Badii, strzałem głową umieścił piłkę w prawym okienku bramki przeciwnika. Na odpowiedź wrocławian nie musieliśmy długo czekać. Kilka minut później Robert Pich płaskim strzałem, doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę, na 2:1 dla drużyny Tadeusza Pawłowskiego, podwyższył Flavio Paixao. W trakcie I połowy, Perez Garcia dokonał zmiany ściągając z boiska Amina, a wpuszczając Lukasa Bajera. W 22. Minucie murawę musiał opuścić też kontuzjowany Wojciech Pawłowski, który ucierpiał w starciu z Kamilem Wilczkiem.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy toczyło się w spokojnym tempie i  z piłką w środku boiska. Po upływie tego czasu gra zaczęła się zazębiać  i obie drużyny wyprowadzały ataki, grając akcja za akcję. Pierwszą dogodną sytuację miał Ruben Juardo, który po wyjściu sam na sam z bramkarzem był bliski pokonania wrocławian. Chwilę później zablokowany został potężny strzał Tomasa Docekala oraz tuż obok słupka przymierzył Lukas Bajer. W odpowiedzi Ostrowski trafił w poprzeczke bramki Szumskiego.  Podobnie jak w pierwszej połowie w ostatniej minucie bramkę strzeliła drużyna ze stolicy województwa dolnośląskiego, a konkretnie Sebinio Plaku, który ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Śląska.

Piast Gliwice : Śląsk Wrocław 1:3 (1:2)
Tomasz Podgórski 23 min. 1:0
Róbert Pich 27 min. 1:1
Flávio Paixão 45 min, 1:2
Sebinio Plaku 90 min., 1:3

Śląsk Wrocław: 1. Wojciech Pawłowski (42, 22. Jakub Wrąbel) - 23. Paweł Zieliński (46, 4. Tadeusz Socha, 60 Tomasz Hołota), 15. Rafał Grodzicki (46 Juanito), 17. Mariusz Pawelec, 30. Kamil Dankowski (46 Krzysztof Ostrowski) - 10. Róbert Pich (46 Waldemar Gancarczyk, 85 Paweł Uliczny), 3. Lukáš Droppa (46 Tom Hateley), 6. Tomasz Hołota (46 Patryk Misik), 11. Sebastian Mila (46 Mateusz Machaj), 31. Flávio Paixão (46 Sebino Plaku) - 19. Marco Paixão (46 Karol Angielski).

Piast Gliwice: Alberto Cifuentes Martínez (60 Jakub Szumski) - Bartosz Szeliga (60 Przemysław Szymiński), Jan Polák (46 Kornel Osyra), Csaba Horváth (60 Jan Polák, 79 Mohamed Amine Hadj Saïd), Adrian Klepczyński (46 Paweł Moskwik) - Tomasz Podgórski (60 Radosław Murawski), Carles Martínez (46 Łukasz Hanzel), Mohamed Amine Hadj Saïd (30 Lukáš Bajer), Gerard Badía (46 Matej Ižvolt), Kamil Wilczek (60 Tomáš Dočekal) - Rubén Jurado (46 Wojciech Kędziora).

Sędzia: Sebastian Tarnowski