Piast - Sered 2-2. Remis w pierwszym sparingu

22
cze

W sobotnim spotkaniu sparingowym Piast Gliwice zremisował z SKF Sered 2-2 (0-0). Obie bramki dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix.

Spotkanie w skrócie
- Niemal od pierwszej minuty dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Waldemara Fornalika. Gliwiczanie wymieniali między sobą podania, próbując przedostać się pod pole karne słowackiego zespołu. Piłkarze SKF Sered grali twardo i nie dopuszczali Niebiesko-Czerwonych do strzałów. Kilka razy pozostawili jednak zawodników Piasta bez opieki, a ci decydowali się na uderzenia z dystansu. Najgorźniejszą sytuację miał Joel Valencia, ale jego uderzenie zostało wyblokowane przez jednego z obrońców.
- Na początku drugiej części gry Piast szybko wyszedł na prowadzenie po bramce Jorge Felixa. Niebiesko-Czerwoni nie cieszyli się jednak zbyt długo, ponieważ chwilę później wyrównującego gola z rzutu karnego zdobył Milos Lacny. Gliwiczanie mieli przewagę i raz po raz atakowali bramkę rywali. Strzałów próbowali Aleksander Jagiełło, Denis Gojko, Michał Rakowiecki czy Wojciech Kamiński, ale żaden z nich nie potrafił pokonać słowackiego bramkarza. Drogę do bramki znalazł dopiero strzał Jorge Felixa z 82. minuty. W końcówce rywale zdołali jeszcze wyrównać i mecz zakończył się remisem.

9': Tom Hateley zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki.
25': Świetna interwencja Frantiska Placha. Piłka po strzale Rudolfa Bilasa odbiła się od obrońcy, ale bramkarz Piasta zdołał skutecznie interweniować.
33': Zblokowane uderzenie Joela Valencii. Obrońca SKF Sered interweniował wślizgiem i wybił piłkę na rzut rożny.
37': Tom Hateley uderzał z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała nad bramką.
43': Niecelny strzał Joela Valencii zza pola karnego.

48': Aleksander Jagiełło precyzyjnie dośrodkował w pole karne, a tam walkę o górną piłkę wygrał Jorge Felix, który głową skierował ją do siatki - 1-0!
53': Gol dla SKF Sered. Bramkę z rzutu karnego zdobył Milos Lacny - 1-1.

55': Groźne uderzenie Denisa Gojko, ale bramkarz zdołał wybić piłkę.
64': Sebastian Milewski dograł na skrzydło do Jakuba Holubka, a ten świetnie wycofał tuż przed pole karne do Jorge Felixa. Hiszpan oddał strzał, ale nie trafił w światło bramki.
70': Najwyżej w polu karnym Piasta wyskoczył Marek Kuzma, który oddał strzał głową, ale nie zdołał skierować piłki do siatki.
75': Aleksander Jagiełło zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała obok słupka.
82': Druga bramka Jorge Felixa! Pierwszy strzał Hiszpana został obroniony przez bramkarza, ale jego dobitka z najbliższej odległości znalazła drogę do siatki - 2-1!
87': Lubomir Ulrich zamknął dośrodkowanie na długim słupku i pokonał Patryka Królczyka, wyrównując stan rywalizacji - 2-2.

Z perspektywy trybyn
- Mecz odbył się na boisku Globall Hotel, należącym do węgierskiej federacji piłkarskiej.
- Spotkanie z SKF Sered było pierwszym sparingiem Niebiesko-Czerwonych podczas letniego okresu przygotowawczego.
- W drugiej części gry trener Waldemar Fornalik wymienił praktycznie całą jedenastkę. Szansę gry dostali nowi zawodnicy Sebastian Milewski, Jakub Holubek oraz Patryk Królczyk.