Piast remisuje z uczestnikiem Ligi Europejskiej

26
sty

Przed meczem z Charkowem, niewielu dawało gliwiczanom jakiekolwiek szanse z ukraińską ekipą. Gliwiczanie nie przestraszyli się jednak utytułowanego rywala, udowadniając, że przydomek "wojowników" w pełni im się należy. Przez 90 minut oba zespoły toczyły zażarty i zacięty pojedynek, w którym nie brakowało bezpardonowej boiskowej walki, szybkich akcji, wielu strzałów a przede wszystkim bramek. Ostatecznie, sobotnia potyczka zakończyła się remisem 2:2.

Zdecydowanie lepiej w dzisiejsze spotkanie weszli gracze Marcina Brosza, już w 12. minucie obejmując prowadzenie. Gliwiczanie wykonywali rzut rożny, mocno bita piłka została strącona głową przez jednego z obrońców Metalista, spadła pod nogi "Matrixa", który skierował ją prosto do bramki strzeżonej przez Horiainova. Rywale zdawali się być całkowicie zaskoczeni obrotem wydarzeń i rzucili się do odrabiania strat. W 16. minucie „sam na sam” z Trelą znalazł się Sosa, sędzia liniowy podniósł jednak chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną. Klika minut później przed szansą stanął Jajá, ale jego strzał okazał się niecelny.

Wraz z upływem kolejnych minut coraz groźniejszy stawał się Metalist i wydawało się, że wkrótce padnie wyrównujące trafienie. W 38. minucie, arbiter dopatrzył się przewinienia "Mido" w polu karnym. Bez wahania wskazał na 11. metr, a Marokańczyk za ostre wejście ujrzał żółtą kartkę. Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Brazylijczyk Jajá. Uskrzydleni przeciwnicy  w końcowych fragmentach pierwszej połowy zdominowali plac gry, stwarzając zagrożenie w obrębie „szesnastki” niebiesko-czerwonych. W 42. minucie, po asyście Marlosa, ponownie na listę strzelców wpisał się  Jajá.

Po zmianie stron, większą aktywność ofensywną przejawiała gliwicka jedenastka i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 52. minucie do wyrównania doprowadził Pavol Cicman. Podrażnieni Ukraińcy ruszyli do przodu, ale defensywa Piasta spisywała się znakomicie, nie pozwalając ekipie z Charkowa na zdobycie trzeciego gola. W 81. minucie, fantastyczną obroną popisał się Jakub Szumski, broniąc uderzenie z rzutu wolnego Blanco.

Piast Gliwice - Metalist Charkow 2:2

12' - Matras
38' -
Jajá (k)
42' - Jajá
51' - Cicman

Żółta kartka: "Mido"

Wyjściowy skład Piasta Gliwice: Trela, Polak, "Mido", Oleksy, Zbozień, Matras, Cicman, Bzdęga, Murawski, Podgórski, Kędziora.

Metalist Charkow (I połowa): Horiainov - Villagra, Berezowczuk, Torsiglieri, Fininho, Edmar, Torres, Sosa, Marlos, Xavier, Jajá.
II połowa: Szust –  Szełajew,Torsiglieri, Azaćkyj, Pszenycznych, Szarpar, Krasnopiorow, Torres, Blanco, Willian,  Cristaldo