Piast - Rekord 3-0. Wygrana na zakończenie przygotowań

15
lip

W ostatnim meczu kontrolnym podczas letniego okresu przygotowawczego Piast Gliwice wygrał na swoim stadionie z Rekordem Bielsko-Biała 3-0 (1-0). Tym samym, podopieczni Aleksandara Vukovicia odnieśli komplet pięciu zwycięstw w spotkaniach sparingowych rozegranych przed startem ligi.

Najciekawsze akcje
5': Tomas Huk wygrał pojedynek główkowy po dośrodowaniu z rzutu rożnego, ale nie zdołał wbić piłki do siatki.
6': Dobry drybling Damiana Kądziora i krótkie podanie do Marcela Bykowskiego, który oddał strzał, ale niestety uderzył nad bramką.
10': Kolejne dobre dośrodkowanie Damiana Kądziora na głowę Tomasa Huka, ale Słowak nie trafił w światło bramki.
14': Niecelne uderzenie z dystansu Filipa Karbowego.
30': Daniel Świderski oddał niesygnalizowany strzał, ale Karol Szymański popisał się świetną interwencją i nie dał się pokonać.
37': Damian Kądzior obrócił się z piłką i oddał mocny strzał, ale bramkarz Rekordu zdołał skutecznie interweniować.
41': Dobra sytuacja Rekordu, ale Daniel Iwański uderzył niecelnie.
42': Obrońca gości chciał zgrać klatką piersiową do swojego bramkarza i o mały włos nie zanotowałby bramki samobójczej.
43': Piast wyszedł na prowadzenie po kapitalnym uderzeniu Marcela Bykowskiego zza pola karnego - 1-0!

49': Damian Kądzior zszedł ze skrzydła i oddał mocny strzał lewą nogą w kierunki bramki Rekordu. Skrzydłowy Niebiesko-Czerwonych nie trafił jednak w światło bramki.
59': Marcel Bykowski po raz drugi! Świetna indywidualna akcja młodego napastnika i podwyższamy prowadzenie - 2-0!
66': Mocne uderzenie Damiana Kądziora z ostrego kontra i jest trzeci gol dla Piasta - 3-0!

80': Piotr Liszewski próbował uderzenia z powietrza, ale nieczysto trafił w piłkę i nie zagroził bramkarzowi gości.
81': Kolejne uderzenie Piotra Liszewskiego. Zawodnik Piasta strzelał zza pola karnego, ale nad bramką.

Z perspektywy kibica
- Mecz pomiędzy Piastem Gliwice a Rekordem Bielsko-Biała został rozegrany na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- Spotkanie poprzedziła prezentacja zespołu przed sezonem 2023/24.
- Niebiesko-Czerwoni zagrali w nowych strojach meczowych, przygotowanych przez markę 4F.
- Dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia to piąty i ostatni sparing w letnim okresie przygotowawczym.
- W zespole Piasta zagrał testowany Oskar Krzyżak.
- Na #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube przeprowadziliśmy transmisję z tego spotkania.