Piast - Raków 0-1

06

W zaległym meczu 2. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał z Rakowem Częstochowa 0-1 (0-0). Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Fran Tudor, który trafił do siatki w doliczonym czasie gry.

- Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Delikatnie dłużej przy piłce utrzymywali się Niebiesko-Czerwoni (52%-48%), ale strzałów więcej oddali goście (4-6). Po jednej z akcji przyjezdnych do interwencji zmuszony był Frantisek Plach, który popisał się świetną obroną po strzale Bartosza Nowaka, wybijając piłkę na rzut rożny.
- W drugą połowę lepiej weszli podopieczni Waldemara Fornalika. Zawodnicy Piasta częściej atakowali bramkę rywala, ale długo nie potrafili pokonać Vladana Kovacevicia. Przed szansą stanęli między innymi Grzegorz Tomasiewicz, Jakub Czerwiński i Michał Chrapek. Ten ostatni był bardzo aktywne i raz po raz zagrażał bramkarzowi gości, ale niestety nie zdołał go pokonać. Zawodnicy Rakowa mieli dużo mniej sytuacji od Niebiesko-Czerwonych, ale w samej końcówce trafili do siatki.

7': Rauno Sappinen wygrał pojedynek główkowy po dośrodkowaniu Michała Chrapka, ale Estończyk nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki gości.
9': Mocne uderzenie Michała Chrapka zza pola karnego, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.
14': Ariel Mosór zablokował uderzenie Iviego Lopeza, który próbował swoich sił precyzyjnym uderzeniem z okolicy szesnastego metra.
20': Frantisek Plach obronił strzał Bartosza Nowaka, który znalazł się tuż przed bramkarzem Piasta.

50': Dobra sytuacja Piasta! Jorge Felix wyszedł na pozycje po dograniu Patryka Dziczka, ale jednak przegrał pojedynek z Vladanen Kovaceviciem i nie zdołał trafić do siatki.
56': Grzegorz Tomasiewicz bliski trafienia do siatki! Pomocnik Piasta oddał mocny strzał po dograniu Michała Chrapka i mógł otworzyć wynik rywalizacji, ale Vladan Kovacević wyszedł z bramki i odbił piłkę na rzut rożny.
60': Jakub Czerwiński uderzył nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
61': Kolejna próba Michała Chrapka- ale było blisko! Pomocnik Piasta zdecydował się na strzał zza pola karnego i zabrakło naprawdę niewiele. Piłka przeleciała tuż obok słupka.
74': Szybka akcja Niebiesko-Czerwonych zakończona strzałem Michała Chrapka! Uderzenie pomocnika Piasta zostało jednak zablokowane.
77': Dobra interwencja Frantiska Placha po strzale Iviego Lopeza.

90+10': Fran Tudor uderzył bez przyjecia i zaskoczył Frantiska Placha. Piłka po strzale zawodnika Rakowa odbiła się od jednego Niebiesko-Czerwonych i trafiła do siatki - 0-1.

- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach.
- W barwach Niebiesko-Czerwonych zabrakło zawieszonego za kartki Constantina Reinera oraz kontuzjowanych Kamila Wilczka, Damiana Kądziora, Tomasa Huka i Tihomira Kostadinova.
- Michał Chrapek rozegrał swój 250. mecz w Ekstraklasie.
- Przed meczem trener Waldemar Fornalik otrzymał pamiątkową tablicę z okazji 200. spotkania w roli szkoleniowca Piasta Gliwice. Swój jubileusz opiekun Niebiesko-Czerwonych miał w ubiegły piątek podczas starcia z Wisłą Płock.
- Tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego Damian Kądzior otrzymał statuetkę za "Numer Miesiąca". Sześć goli strzelił Piast Gliwice we wrześniu, a przy każdym z nich udział miał pomocnik Damian Kądzior. Ta statystyka została wybrana przez Totalizator Sportowy i Ekstraklasę jako Numer Września.