Piast - Pogoń 0-2. Dwa ciosy Portowców

05
lut

W sobotnim spotkaniu 20. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Piast Gliwice przegrał na swoim stadionie z Pogonią Szczecin 0-2 (0-0).

Intensywniej w ten mecz weszli podopieczni Waldemara Fornalika, którzy mocniej zaatakowali. Niebiesko-Czerwoni stworzyli sobie kilka sytuacji, ale uderzenia Michała Chrapka, Kristophera Vidy, Toma Hateley'a i Damiana Kądziora nie znalazły drogi do siatki. W późniejszych fragmentach pierwszej części gry aktywniejsi zaczęli być Portowcy, ale nie potrafili przedrzeć się przez dobrze funkcjonujacą defensywę gliwiczan.
W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Piast mógł otworzyć wynik rywalizacji, ale Dante Stipica zdołał obronić strzał Arkadiusza Pyrki. Chwilę po tej akcji do głosu doszli goście, którzy wykorzystali swoją pierwszą szansę po zmianie stron. W 59. minucie do siatki trafił Kamil Grosicki, który wykorzystał dogranie Sebastiana Kowalczyka. Decydujący cios zadał Vahan Bichakhchyan, który pokonał Frantiska Placha w końcówce spotkania.

4': Pierwsza dobra akcja Niebiesko-Czerwonych. Damian Kądzior dośrodkował do Michała Chrapka, ale ten źle trafił w piłkę i oddał niecelny strzał.
5': Tom Hateley zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, ale Dante Stipica zdołał sparować piłkę do boku.
13': Damian Kądzior dośrodkował w pole karne, gdzie walkę o pozycję wygrał Kristopher Vida. Węgrowi zabrakło jednak centymetrów i nie zdołał oddać strzału.
24': Pierwszy strzał gości. Maciej Żurawski nie trafił w światło bramki.
32': Aktywny Damian Kądzior oddał strzał zza pola karnego, ale uderzył niecelnie.
45': Pierwsze celne uderzenie Portowców, ale Frantisek Plach nie miał problemów ze złapaniem piłki po strzale Sebastiana Kowalczyka.

55': Arkadiusz Pyrka mógł zaskoczyć Dante Stipicę, ale bramkarz Portowców zdołał wybić piłkę.
59': Kamil Grosicki trafił do siatki po dograniu z prawego skrzydła Sebastiana Kowalczyka - 0-1.
82': Michał Kucharczyk dograł do środka, a tam walkę o piłkę wygrał Vahan Bichakhchyan, który trafił do siatki i podwyższył prowadzenie gości - 0-2.

- Swój debiut w barwach Niebiesko-Czerwonych zaliczył Rauno Sappinen. Estończyk wyszedł na boisko w wyjściowym składzie. W Piaście zadebiutował również Michał Kaput, który na boisku pojawił się w 83. minucie, zastępując Toma Hateley'a.
- Waldemar Fornalik i Kosta Runjaić to trenerzy najdłużej pracujący w Ekstraklasie.