Piast - Podbeskiedzie 2-2. Remis na zakończenie sezonu

31
maj

Piast Gliwice zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2-2. Na dodatek w doliczonym czasie gry Dariusz Trela wybronił rzut karny.

Pierwsza połowa w pełni należała do gliwiczan. Od początku spotkania podopieczni Angela Pereza Garcii atakowali gości, co przyniosło efekt już w siódmej minucie, kiedy trafienie na 1-0 zaliczył Wojciech Kędziora.

Po siedmiu minutach... kolejny gol! Tym razem świetnie piłkę dośrodkował Gerard Badia, a Ruben Jurado spokojnym strzałem pokonał bezradnego Richarda Zajaca. Piękna akcja gospodarzy zakończona rewelacyjnym trafieniem!

Do końca pierwszej części gry niewiele się zmieniło. Za to w drugiej połowie fani z Okrzei nie mieli szampańskich nastrojów. W pięćdziesiątej pierwszej minucie Błażej Telichowski wykorzystał zamieszanie w polu karnym, pokonując Dariusza Trelę.

W doliczonym czasie gry Tomasz Górkiewicz wykorzystał sytuację, która powstała po stałym fragmencie gry, po czym goście z Bielska-Białej doprowadzili do remisu.

Chwilę później sędzia Garbowski podytkował rzut karny. Jedenastkę jednak pewnie wybronił Dariusz Trela, żegnając się z Gliwicami.

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
1:0 – Kędziora, 7 min.
2:0 – Ruben, 14 min.
2:1 – Telichowski, 51 min.
2:2 – Górkiewicz, 90 min.

Piast: 12. Trela – 4. Matras (26. Szeliga, 70 min.), 3. Horvath, 91. Hebert, 14. Klepczyński – 19. Carles Marc, 20. Hanzel, 17. Podgórski, 21. Badia (18. Izvolt, 76 min.) – 22. Ruben – 24. Kędziora (10. Wilczek, 48 min).

Podbeskidzie: Zajac – Telichowski, Iwański, Chmiel, Sokołowski, Chrapek (69. Stąporski), Górkiewicz, Pietruszka, Konieczny, Deja (46. Kupczak), Bartlewski (57. Malinowski).

Żółte kartki: Matras – Deja, Bartlewski, Kupczak.