Piast - MSK 2:0. Koncertowa gra w ataku gliwiczan.

13
lip

Piast Gliwice wygrał ze słowacką Żiliną 2:0 w ostatnim sprawdzianie przed sezonem 20014/15 T-Mobile Ekstraklasy. Trafienia dla gliwiczan zaliczyli Tomasz Podgórski oraz Gerard Badia

W pierwszej połowie obie drużyny toczyły ze sobą wyrównane widowisko. Po pierwszym kwadransie gry swoje szanse mieli Ruben Jurado oraz Tomas Docekal, którym niestety nie udało się pokonać bramkarza gości. Dopiero w 20. minucie, po indywidualnej akcji prawym skrzydłem, kapitan Piasta dał gliwiczanom prowadzenie, trafiając mierzonym strzałem w lewy róg bramki Le Liauga. Goście ze Słowacji starali się odgryzać, wyprowadzając niebezpieczne kontry, które jednak nie przyniosły gola. Pod koniec pierwszej odsłony, kolejnych sytuacji nie wykorzystał atakujący duet gliwiczan – Jurado, Docekal. Połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla gospodarzy.

Piętnaście minut drugiej odsłony to podobnie jak w pierwszych trzech kwadransach walka w środku pola.  Po upływie tego czasu do głosu doszedł Piast, wyprowadzając kilka groźnych akcji, które doprowadziły do gola na 2:0, autorstwa Gerarda Badii. Pod koniec spotkania, kilkoma  świetnymi obronami popisał się dobrze dysponowany Jakub Szmatuła. Bliski podwyższenia rezultatu był Wojciech Kędziora, któremu niestety nie udało się wykończyć kilku dogodnych akcji.

Piast Gliwice – Żilina 2:0 (1:0)
1:0 – Tomasz Podgórski,  20 min.
2:0 – Gerard Badia, 67 min.

Piast Gliwice: 91. Alberto Cifuentes - 14. Adrian Klepczyński (32, 22. Tomasz Mokwa; 62, 26. Bartosz Szeliga), 3. Csaba Horváth, 5. Jan Polák (78, 28. Kornel Osyra), 25. Krzysztof Hałgas (46, 19. Piotr Brożek) - 17. Tomasz Podgórski (65, 18. Matej Ižvolt), 9. Radosław Murawski (Łukasz Hanzel), 4. Carles Martínez (67, 16. Mohamed Amine Hadj Saïd), 23. Tomáš Dočekal (46, 24. Wojciech Kędziora), 10. Kamil Wilczek (46, 21. Gerard Badía) - 77. Rubén Jurado (67, 10. Kamil Wilczek).

MŠK Žilina: 89. Patrik Le Giang - 15. Andrej Kadlec (65, 12. Tibor Ďungel), 5. Martin Králik (46, 3. Denis Vavro), 4. Libor Ďuratný, 18. Bojan Letić (71, 10. Marek Zuziak) - 17. Dávid Guba (46, 11. Roman Sudiuk), 19. Peter Tlacháč, 6. Tomáš Ďurica, 7. Jakub Paur (74, 16. Vladimír Fujak), 14. Peter Puček (46, 2. Dávid Kuric) - 9. Roman Konečný (46, 13. Predrag Mišurović).