Piast - Lugano 0-0. Sparing na remis

10
sty

W pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Hiszpanii Piast Gliwice zremisował z FC Lugano 0-0. Dla Niebiesko-Czerwonych to pierwszy z czterech zaplanowanych sparingów w trakcie obozu w L'Albir.

2': Pierwsza groźna sytuacji rywali i strzał Zana Celara, ale słupek uratował Niebiesko-Czerwonych.
6': Grzegorz Tomasiewicz dopadł do odbitej piłki i próbował zaskoczyć bramkarza strzałem z linii pola karnego, ale uderzył tuż nad poprzeczką.
13': Dobra próba Alexandrosa Katranisa, który zbiegł ze skrzydła, ale niestety został uprzedzony przez bramkarza i nie zdołał oddać strzału.
23': Damian Kądzior zagrywał w pole karne do Jorge Felixa, ale Hiszpan nieczysto trafił w piłkę, która ostatecznie wylądowała w rękach bramkarza.
25': Dobre dośrodkowanie Michała Chrapka z rzutu wolnego, ale obrońca rywali w ostatnim momencie wyprzedził jednego z Niebiesko-Czerwonych i wybił piłkę na rzut rożny.
33': Dobre podanie na wolne pole do Grzegorza Tomasiewicza, który mógł pokonać bramkarza rywali, ale wywalczył jedynie rzut rożny.
40': Dobra interwencja Frantiska Placha po strzale z rzutu wolnego Renato Steffena.

48': Mattia Bottani zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale Frantisek Plach nie musiał interweniować. Piłka przeleciała nad poprzeczką.
58': Michał Chrapek dobrze dograł za plecy obrońców do Jorge Felixa, ale Hiszpan źle przyjmował piłkę klatką piersiową i nie zdołał oddać strzału.
69': Ignacio Aliseda dostał dobre podanie od swojego kolegi i doszedł do groźnej sytuacji, jednak świetną interwencją popisał się Jakub Czerwiński, który zablokował jego uderzenie.
86': Kreshnik Hajrizi wygrał pojedynek główkowy w polu karnym Piasta,

Z perspektywy kibica
- Mecz pomiędzy Piastem Gliwice a FC Lugano został rozegrany na obiekcie przy Albir Garden Resort, gdzie Niebiesko-Czerwoni przebywają na zgrupowaniu.
- Dla podopiecznych Aleksandara Vukovicia to trzeci sparing w zimowym okresie przygotowawczym i zarazem pierwszy podczas hiszpańskiego obozu.
- Warto wspomnieć, że po czerwonej kartce dla Lukasa Maia w jego miejsce wszedł inny zawodnik. FC Lugano nie grało w osłabieniu.
- Transmisja live z tego spotkania kontrolnego została przeprowadzona na kanale #PiastGliwiceTV w serwisie YouTube.