Piast - Legia 1-2. Pechowa porażka gliwiczan

24

W poniedziałkowym spotkaniu Piast Gliwice nieznacznie przegrał z Legią Warszawa 1-2. Mimo objęcia prowadzenia, to właśnie goście zdołali "nadgionić" wynik, wywożąć z Okrzei trzy punkty.

Od początku spotkania piłkarze obu zespołów nastawili się na szybką grę z dużą ilością dokładnych podań. I to przynosiło efekt w postaci stwarzanych sytuacji bramkowych.

Już w dziewiątej minucie gola na 1-0 zdobył Kamil Wilczek. Ofensywny zawodnik z Gliwic wykorzystał chwilowe zamieszanie w polu karnym Legii, uderzając sytuacyjnie na bramkę Dusana Kuciaka. Strzał okazał się na tyle dobry, że golkiper Legii jedynie odprowadził futbolówkę wzrokiem do siatki.

Od tego momentu goście z Warszawy starali się kontrolować grę, a gospodarze umiejętnie ich kontrowali.

Z dobrej strony pokazał się w kilku sytuacjach Jakub Szumski, ratując gliwiczan przed stratą gola. To też nie zostało bez echa - kibice docenili wysiłek młodego bramkarza, skandując jego imię i nazwisko.

Dobra dyspozycja Szumskiego nie wystarczyła w końcówce pierwszej części gry, kiedy to Ondrej Duda zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Piłka po rykoszecie wpadła wprost w "okienko" gliwickiej bramki.

Druga połowa była potoczna w podobnym tempie, jednak nie była owocna w tyle sytuacji bramkowych co pierwsze czterdzieści pięć minut. Miała jednak podobny obraz - Legia starała się atakować, a Piast uderzał z kontrataków. Bardzo dobrze wyglądała dziś jednak linia defensywna gospodarzy, uniemożliwiając gościom na rozwinięcie skrzydeł.

Ostatecznie jednak - za sprawą trafienia Vladimira Dvalishviliego z doliczonego czasu gry - Legia Warszawa pokonała Piasta 2-1.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:2 (1:1)
1:0 - Wilczek, 9 min.
1:1 - Duda, 44 min.
1:2 - Dvalishvili, 90 min.

Piast: 29. Szumski - 4. Matras, 3. Horvath, 5. Polak, 23. Król - 20. Hanzel, 8. Nikiema (21.  Badia, 70 min), 9. Murawski, 17. Podgórski - 10. Wilczek (26. Szeliga, 77 min.) - 24. Kędziora (22. Ruben, 51 min.).

Legia: 12. Kuciak - 2. Junior, 3. Jodłowiec, 7. Ojamaa ( 20. Kosecki, 86 min.), 8. Duda (13. Dvalishvili, 56 min.), 17. Brzyski, 21. Vrdoljak, 25. Rzeźniczak, 28. Broź, 32. Radović, 33. Żyro.

Żółte kartki: Wilczek, Murawski.