Piast - Korona 4-0. Piękne zwycięstwo przy Okrzei!

13

Na zakończenie rundy zasadniczej Lotto Ekstraklasy Piast odniósł przekonujące zwycięstwo z Koroną Kielce. Niebiesko-Czerwoni pokonali drużynę z Kielc aż 4-0. Kibice mogli oglądać Piasta konkretnego, efektownego i bardzo skutecznego.

Spotkanie w skrócie
- Obie drużyny w pierwszych minutach spotkania grały cierpliwie i spokojnie, ale to Piast przeważał. Po kwadransie piłkarze z Gliwic śmiało zaatakowali i wyprowadzili skutecznie dwa ciosy. Najpierw mocne podanie posłał Jorge Felix, a we własnym polu karnym Joonas Tamm popełnił błąd i skierował piłkę do swojej bramki. Chwilę później podopieczni Waldemara Fornalika poszli za ciosem i podwyższyli wynik. Bramkę zdobył bardzo aktywny w tym spotkaniu Jorge Felix. Dla pomocnika Piasta był to już piąty gol w tym sezonie. Gra wyraźnie nabrała rumieńców. Kielczanie musieli się otworzyć, żeby gonić wynik, a Piast wyprowadzał szybkie i groźne kontrataki. W 24. minucie po strzale Valencii piłka obiła słupek bramki Hamrola. Korona mogła i powinna zdobyć bramkę kontaktową kilkadziesiąt sekund później, ale fatalnie spudłował Elia Soriano. Napastnik Korony nie trafił z kilku metrów na pustą bramkę. Był to jednak wyraźny sygnał ostrzegawczy dla gospodarzy.
- Złocisto-Krwiści mocno rozpoczęli drugą połowę spotkania. Wato Arveladze strzelał z dystansu. Piłka po rykoszecie zmierzała w kierunku bramki, ale przeszła obok. Bezpośrednio po tej akcji było niebezpiecznie po dograniu z rzutu rożnego. Piast wyprowadził kolejną skuteczną akcję, a trzecią bramkę w meczu zdobył Marcin Pietrowski. W 85. minucie zadebiutował Paweł Tomczyk, a pięć minut później wpisał się na listę strzelców. W ostatnich minutach szansę na bramkę miał jeszcze Aleksandar Sedlar, ale Serb nie wykorzystał jedenastki. Ta sytuacja jednak nic nie zmieniła i Piast Gliwice umocnił się na trzecim miejscu w tabeli

17': Piast Gliwice otworzył wynik! Samobójcze trafienie zaliczył Joonas Tamm - 1-0!
19': Kolejna bramka dla Piasta! Bramkę dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Jorge Felix - 2-0!

24': Było bardzo blisko zdobycia trzeciej bramki. Joel Valencia oddał kapitalny strzał, lecz piłka trafiła w słupek.
25': Doskonała sytuacja dla Korony została zmarnowana. Łukasz Kosakiewicz wyłożył piłkę do Elii Soriano, ale Hiszpan przestrzelił z najbliższej odległości.
34': Niebiesko-Czerwoni groźnie zaatakowali. Joel Valencia podawał na piąty metr, ale zabrakło jedynie wykończenia.
40': Mocne uderzenie w wykonaniu Piotra Parzyszka na dalszy słupek. Bramkarz Korony popisał się jednak efektowną interwencją.
46': Gospodarze mogli mówić o szczęściu. Arveladze uderzał z dystansu, ale jego strzał został zablokowany. Piłka po interwencji Jakuba Czerwińskiego minimalnie minęła bramkę.
47': Zakotłowało się w polu bramkowym Piasta. Martin Konczkowski wybił piłkę z linii bramkowej.
58': Gol! Doskonałe rozegranie rzutu rożnego. Piłkę z narożnika boiska dogrywał Tom Hateley a swoją pierwszą bramkę w obecnych rozgrywkach strzelił Marcin Pietrowski. Obrońca Piasta oddał świetny strzał głową - 3-0!
63': Joel Valencia w szybkiej akcji strzelił minimalnie niecelnie.
74': Gerard Badia, który pojawił się na boisku w drugiej połowie strzelił obok bramki.
90': Paweł Tomczyk zaliczył wejście smoka! Spokojnym strzałem pokonał Hamrola. Świetną piłkę napastnikowi dograł Gerard Badia - 4-0!
90+2': Rzut karny. Sedlar jednak nie trafił, jego strzał obronił bramkarz gości

Z perspektywy trybun
- Przed meczem na murawie odbyła się uroczystość wręczenia pamiątkowej tablicy oraz kwiatów Gerardowi Badii. Kapitan Niebiesko-Czerwonych w poprzedniej kolejce rozegrał swój 150. mecz w barwach Piasta.
- Mecz odbył się na Stadionie Miejskim w Gliwicach. Starcie Niebiesko-Czerwonych z Koroną Kielce z wysokości trybun śledziło 4410 widzów.

Poza obiektywem
- Piast dokonał dwóch zmian w porównaniu z meczem przeciwko Wiśle Kraków. Do pierwszego składu wrócił Tom Hateley oraz Marcin Pietrowski.
- W kadrze meczowej Piasta Gliwice po raz pierwszy znalazł się Paweł Tomczyk. Napastnik wszedł na boisko w 85 minucie meczu i strzelił bramkę.
- Zwycięstwo nad Koroną było 13. kolejnym meczem bez porażki przy Okrzei, a także 11. zwycięstwem odniesionym w domu.