Piast II - Szombierki 2:1. Wygrana po nerwowej końcówce

13
kwi

Podopieczni Krzysztofa Szumskiego w sobotnim meczu pokonali Szombierki Bytom 2:1. W końcówce sędzia najpierw podyktował rzut karny przeciwko Piastowi, a potem pokazał czerwoną kartkę Dytce.

Już w 8. minucie meczu goście umieścili piłkę w siatce, ale trafienie nie zostało uznane. Sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Stefaniaka. Zaledwie po czterech minutach Szombierki ponownie były bardzo blisko wyjścia na prowadzenie, ale piłka trafiła – po rzucie rożnym – w poprzeczkę.

Ataki gości trwały. Szombierki wyszły do sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą. Doświadczony bramkarz pewnie zatrzymał rozpędzonych bytomian. I to był dobry prognostyk! W 36. minucie Cymański – po dobrej akcji gliwiczan – pechowo skierował piłkę do własnej siatki. Od tego moemntu gliwiczanie prowadzili 1:0.

Dosłownie minutę później strzelec drugiego gola zachował się… fatalnie. Hałgas oddał strzał z dystansu, a golkiper gości sparował piłkę przed siebie. Cicmanowi nie pozostało nic innego, jak skierować ją do bramki, a tymczasem… posłał nad poprzeczką. To jednak była jedna z niewielu wpadek Cicmana w tym spotkaniu, gdyż Slowak rozegrał bardzo dobre zawody.

W drugiej połowie po raz kolejny Jakub Szmatuła okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z atakującym Szombierek. Na pięć minut przed końcem gry sędzia podyktował rzut karny dla Szombierek po faulu Pawła Lisowskiego. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Sławomir Pach. W doliczonym czasie drugą żółtą – a w konsekwencji czerwoną – kartkę obejrzał Patryk Dytko.

Po wygranej gliwiczanie mogą być pewni utrzymania czwartej pozycji w lidze, po tym jak wyrobili sobie czteropunktową przewagę nad Swornicą Czarnowąsy.

Piast II Gliwice – Szombierki Bytom 2:1 (2:0)
1:0 – Cymański, 36 min. (sam.)
2:0 – Cicman, 41 min.
2:1 – Pach, 85 min.

Piast: Szmatuła, Knot, Osyra, Paskuda, Maszak, Kwaśniewski, Lisowski, Cicman, Hałgas, Dytko, Jędrzejczyk. (wyjściowa jedenastka)

Szombierki: Wiśniewski – Szafrański, Ślęzok, Sobota, Stefaniak, Jaromin, Thiel, Cukiernik, Cymański, Pach, Makowski. (wyjściowa jedenastka)

Żółte kartki: Lisowski, Dytko, Szmatuła

Czerwona kartka: Patryk Dytko (dwie żółte)