Piast II - Szczakowianka 4:2. Świetny mecz rezerw

26

Rezerwy Piasta Gliwice pokonały Szczakowiankę Jaworzno 4-2, awansując tym samym do grupy mistrzowskiej III ligi.

ZOBACZ GALERIĘ

Już w 10 sekundzie spotkania gliwiczanie przegrywali, kiedy to Damian Mrożek wyszedł sam na sam z Jakubem Szmatułą i pokonał bramkarza.

Podopieczni Krzysztofa Szumskiego zdołali jeszcze w pierwszej połowie odpowiedzieć dwiema zdobytymi bramkami, przez co mogli grać spokojnie, kontrolując boiskowe wydarzenia.

W drugiej połowie Piotr Kwaśniewski podwyższył prowadzenie na 3-1, ale sędzia po chwili podytkował jedenastkę przeciwko gospodarzom, co skrzętnie wykorzystał Paweł Sermak.

Strzelanie zakończył Krzysztof Hałgas, wprowadzając gliwiczan do barażów o II ligę.

Piast II Gliwice – Szczakowianka Jaworzno 4:2 (2:1)
0:1 – 1 min. Damian Mrożek
1:1 – 14 min. Szymon Paskuda
2:1 – 38 min. Patryk Dytko
3:1 – 59 min. Kwaśniewski
3:2 – 66 min. Sermak (karny)
4:2 – 72 min. Krzysztof Hałgas

1. Jakub Szmatuła – 6. Piotr Kwaśniewski, 3. Damian Krawczyk, 16. Szymon Paskuda, 6. Adam Maszak, 10. Patryk Dytko (82. 7. Marek Jonda), 4. Patryk Dziczek,  9. Sebastian Kubik (46. 2. Dariusz Knot, 11. Krzysztof Hałgas, 5. Paweł Lisowski,  14. Mateusz Jędrzejczyk (17. Dominik Budzik, 81 min.)

Trener: Krzysztof Szumski

Szczakowianka:  1. Michał Kojdecki – 3. Marcin Grzywa, 21. Wojciech Franiel (64. 19. Bartłomiej Molenda), 18. Daniel Kalka, 4. Piotr Holewa, 8. Michał Biskup (17. 62  Przemysław Niewiedział), 7. Damian Sieniawski, 20. Damian Mrożek, 10. Paweł Sermak, 15. Wojciech Wiśniewski (72. 14. Piotr Żurawik), 11. Artur Molenda (17. 62. Przemysław Niewiedział)