Piast II - Pniówek 2:5. Wysoka porażka rezerw

07
cze
W sobotnie popołudnie rezerwy Piasta Gliwice przy Okrzei 20 podejmowały GKS Pniówek Pawłowice. Goście nie pozostawili złudzeń gliwiczanom, pokonując ich 5:2.

Od początku spotkanie nie układało się Niebiesko-czerwonym. Pniówek przystąpił do ataków, nękając defensywę Piasta. To przyniosło efekt już w dwudziestej minucie. Przybyła wyszedł sam na sam z Kowolikiem i nie dał szans młodemu bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Drugie trafienie padło po trzech minutach. Stramski przyjął piłkę w polu karnym, a następnie - minąwszy na "zwód" dwóch obrońców, umieścił piłkę w siatce.

Trzeci gol... w tej samej minucie. Tym razem autor pierwszego trafienia przeprowadził szybką akcję prawą stroną i mocno uderzył "na dalszy słupek", co podwyższyło przewagę gości.

Do przerwy obraz gry niewiele się zmienił. Atakowali bardziej doświadczeni ligowcy.

Druga odsłona rozpoczęła się dla gliwiczan równie fatalnie co pierwsza. W pięćdziesiątej pierwszej minucie Mozler na raty starał się pokonać Igora Kowolika. Najpierw uderzył wprost w bramkarza Piasta, a ten sparował futbolówkę przed siebie. W tej sytuacji rywalowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę w siatce.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem gliwiczanie złapali kontakt z rywalem za sprawą trafienia Piotra Kwaśniewskiego z ostrego kąta. To jednak zdało się na niewiele przy szybkiej odpowiedzi Zyzaka z Pawłowic.

Ostatni gol w meczu był autorstwa Mateusza Jędrzejczyka. Zawodnik wykorzystał rzut karny podyktowany za faul... na nim samym.

Piast II Gliwice - GKS Pniówek Pawłowice 2:5 (0:3)
1:0 - Przybyła, 20 min.
2:0 - Stramski, 23 min.
3:0 - Przybyła, 23 min.
4:0 - Mozler, 51 min.
4:1 - Kwaśniewski, 74 min.
5:1 - Zyzak, 75 min.
5:2 - Jędrzejczyk, 79 min. (k.)

Piast II Gliwice: 23. Igor Kowalik, 6. Piotr Kwaśniewski, 3. Damian Krawczyk, 4. Mateusz Nowara, 15. Szymon Paskuda, 16. Denis Gojko, 9. Sebastian Kubik, 5. Patryk Dziczek, 8. Adam Maszak (11. Dominik Budzik, 31 min.), 7. Marek Jonda, 14. Mateusz Jędrzejczyk.
Rezerwa: 12. Damian Grondowy, 10. Maciej Salak, 2. Jakub Łabojko, 17. Dariusz Knot, 13. Kamil Żołnowski, 18. Dominik Czekański, 11. Dominik Budzik.

GKS Pniówek Pawłowice: 26. Michał Podolak, 22. Rafał Adamek, 7. Karol Goik, 5. Dawid Oszek, 11. Kamil Benauer, 13. Szymon Ciuberek, 14. Tomasz Kukla, 8. Dawid Stramski, 23. Łukasz Mozier, 18. Arkadiusz Przybyła.
Rezerwa: 32. Zbigniew Kuczata, 3. Łukasz Halama, 20. Marcin Mazurek, 31. Michał Szczyrba, 16. Damian Stuchlik, 17. Tomasz Zyzak.