Piast - Goteborg 0-3. Wynik znacznie gorszy niż gra...

14
lip

W pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy Piast przegrał przy Okrzei z IFK Goteborg 0-3. To oznacza, że gliwiczanie - żeby awansować dalej - będą musieli w rewanżu co najmniej wyrównać ten wynik (co będzie skutkować dogrywką).

Wpis na listę strzelców
0-1 - Pierwsze zagrożenie pod bramką Piasta. Goście ze Szwecji zabójczo skutecznie wykonali rzut rożny, wychodząc na prowadzenie.

0-2 - Jeszcze w pierwszej połowie goście zdołali podwyższyć prowadzenie. Tobias Hysen - po dobrze wyprowadzonym kontrataku - wpisał się na listę strzelców.

0-3 - Kontratak Szwedzi opanowali do perfekcji. Kolejny taki atak - kolejny gol. Tym razem Gustav Engvall.

Spotkanie w skrócie
Niebiesko-Czerwoni starali się grać w piłkę i długimi fragmentami wyglądali po prostu lepiej. Ale to Szwedzi popisali się znakomitą skutecznością i dobrymi kontratakami. Nieco wycofani byli w stanie kontrolować ofensywne zapędy gospodarzy, co też przełożyło się na wynik.

Z perspektywy kibica
Przez zamknięte na wniosek UEFA sektory O, P, R, S, kibice Piasta młyn zorganizowali na I oraz J, co dało bardzo dobry efekt. Głośni, wierzący do końca - przez całe spotkanie ze wszystkich sił - wraz z pozostałą częścią trybun - wspierali podopiecznych Radoslava Latala.

Poza obiektywem
- Spotkanie z Goteborgiem było jednocześnie trzecim w europejskich pucharach dla Piasta.

- Gliwiczanie zadebiutowali w nowych strojach przygotowanych przez firmę Joma.

- Z kolei piłkarski debiut zaliczył Michał Masłowski sprowadzony z Legii Warszawa.

- W podstawowej jedenastce Radoslav Latal zdecydował się wystawić Edvinasa Girdvainisa.

- Z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Aleksandar Sedlar i Uros Korun.