Piast - Górnik 2-0. Skuteczni gliwiczanie wygrali w derbach Śląska!

30

Po dobrym spotkaniu piłkarze Piasta Gliwice pokonali w derbach Śląska graczy Górnika Zabrze 2-0. Pierwsze trafienie zaraz na początku meczu zdobył Ruben Jurado, a drugiego gola dołożył Kamil Wilczek.

Już w pierwszej minucie Kamil Wilczek dobrze podał do Rubena Jurado, a ten huknął piłką w kierunku bramki Pavelsa Steinborsa "nie do obrony", co otworzyło wynik derbowego starcia przy Okrzei.

Kolejne fragmenty pierwszej połowy były bardzo szybkie, ale bez specjalnych okazji bramkowych. W drużynie z Zabrza brakowało pomysłu, a wśród gliwiczan - wykończenia. W trzydziestej minucie Kamil Wilczek mocno uderzył na bramkę Steinborsa, ale piłka zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Do końca pierwszej części gry nie wydarzyło się nic więcej bardzo istotnego, a gliwiczanie schodzili z murawy prowadząc 1-0.

W drugiej połowie wyśmienitą okazję - zaraz na jej początku - miał Matej Izvolt, ale skrzydłowy po akcji Rubena nie trafił piłką do siatki.

W pięćdziesiątej piątej minucie Damian Zbozień wrzucił piłkę w pole karne Górnika, a sporymi umiejętnościami wykazał się Kamil Wilczek, kierując futbolówkę do siatki zabrzan. To trafienie ostatecznie ustawiło wynik meczu!

Zaraz po golu gliwiczan odwet chcieli wziąć goście. Paweł Olkowski uderzył w kierunku bramki Piasta, ale Dariusz Trela świetnie obronił bramkę nogami! To była kluczowa interwencja. Podobnie było w samej końcówce, kiedy Prejuce Nakoulma staną w sytuacji sam na sam z bramkarzem Piasta i... przegrał.

Ostatecznie derbowe stracie przy Okrzei zakończyło się pewną wygraną "Piastunek" 2-0!

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 2-0 (1-0)
1-0 - Ruben, 1 min.
2-0 - Wilczek, 55 min.

Piast: Trela - Zbozień, Horvath, Polak, Król (13. Klepczyński) - Podgórski, Murawski, Matras, Izvolt - Wilczek (62. Carles) - Ruben (90. Kędziora).

Górnik: Steinbors - Olkowski, Wełnicki (67. Łuczak), Szeweluchin, Małkowski - Madej (73. Mosznikow), Przybylski, Mączyński, Nakoulma - Iwan, Zachara (83. Oziębała).

Żółte kartki: Zbozień, Klepczyński, Matras - Przybylski, Iwan, Wełnicki.