Piast - FK Proleter 4-1. Wysokie zwycięstwo zwieńczeniem obozu w Antalyi

21
sty

Niebiesko-Czerwoni pewnie i wysoko pokonali serbski FK Proleter Nowy Sad 4-1. Hat-trick Jakuba Świerczoka, a także bramka Tomasza Jodłowca wyznaczyły przewagę Niebiesko-Czerwonych w ostatnim sprawdzianie przed wznowieniem rozgrywek ligowych w Polsce. Jedyną bramkę dla gości zdobył Filip Kneżević, który wykorzystał rzut karny pod koniec pierwszej połowy.

- Pierwsze minuty sparingu Piasta Gliwice z FK Proleter upływały dość spokojnie, aczkolwiek od samego początku dało się zauważyć przewagę podopiecznych Waldemara Fornalika. Niebiesko-Czerwoni cierpliwie budowali akcje od tyłu, czekając na odpowiedni moment, by przyspieszyć grę. Pierwsze próby Jakuba Świerczoka i Dominika Steczyka nie przyniosły jeszcze bramek, ale po sytuacji z 18. minuty Piast osiągnął wreszcie prowadzenie. Goście przez dłuższy czas nie potrafili zbliżyć się w obręb pola karnego Piasta, a jedyne zagrożenie stworzyli sobie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, lecz tam odpowiednio zachowali się Frantisek Plach oraz defensywa gliwiczan. Zawodnicy serbskiej drużyny złapali kontakt, strzelając "gola do szatni". Po przypadkowej sytuacji i próbie wybicia piłki, ta trafiła w rękę Jakuba Czerwińskiego i Proleter miał rzut karny, który na bramkę zamienił Filip Kneżević.
- W drugiej części meczu kontrolnego Piast zaprezentował bardziej wyrafinowana grę. Widząc przyspieszenie ze strony rywala, umiejętnie grał w defensywie i neutralizował zapędy drugiej strony. Co więcej sami wykazali się skutecznością, strzelając dwa gole. Pierwsza sytuacja zrodziła się dzięki nieprzepisowej interwencji obrońcy z Nowego Sadu we własnym polu karnym, co pozwoliło Kubie Świerczokowi ustrzelić hat-tricka. Wynik rywalizacji na dwanaście minut przed końcem ustalił Tomasz Jodłowiec, zdobywając czwartą bramkę dla Niebiesko-Czerwonych. Wysoka dyspozycja piłkarzy Piasta w sparingach w trakcie obozu przygotowawczego w Antalyi z pewnością zadowala i stanowi dobry prognostyk przed wznowieniem rozgrywek PKO Ekstraklasy.

5': Dokładny przerzut Gerarda Badii na prawą stronę, gdzie wbiegał Dominik Steczyk. Ofensywny piłkarz zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale trafił w boczną siatkę.
7': Nieznaczna pomyłka Jakuba Świerczoka. Piast miał kolejną szansę na wyjście na prowadzenie.
13': Efektowne złożenie się do strzału z powietrza Gerarda Badii. Wolej kapitana gliwiczan został jednak zblokowany.
18': Dokładna wrzutka Gerarda Badii z lewej strony wprost na głowę Kuby Świerczoka. Dobra finalizacja napastnika Piasta pozwoliła objąć prowadzenie! 1-0!
26': Jakub Świerczok stanął oko w oko z bramkarzem gości i starał się puścić piłkę między nogami golkipera. Tym razem bez powodzenia.
32': Kolejna bramka! Ponownie na listę strzelców wpisał się Jakub Świerczok, który wyciągnął wnioski po przedniej akcji i zdecydowanym strzałem podwyższył wynik rywalizacji! 2-0!
45+1': Sędzia meczu podyktował rzut karny dla Serbów po tym, jak przy próbie wybicia głową przez Piotra Malarczyka, piłka trafiła w rękę Jakuba Czerwińskiego.
45+1': Mimo, że Frantisek Plach dobrze wybrał kierunek, strzał Filipa Kneżevcia był na tyle precyzyjny, że piłka trafiła do siatki. 2-1!
55': Dobra akcja Arkadiusza Pyrki, który dograł do Kuby Świerczoka w pole karne. Strzelec dwóch goli w tym sparingu umiejętnie się zastawił i został nieprzepisowo zaatakowany w szesnastce. Piast także miał swój rzut karny w tym meczu.
56': Sam poszkodowany ustawił sobie piłkę na jedenastym metrze i z zimną krwią zamienił tę sytuację na bramkę, kompletując tym samym hat-tricka! 3-1!
78': W dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Jodłowiec, który widząc przed sobą wolną przestrzeń przed polem karnym FK Proleter zdecydował się na strzał. Piłka posłana precyzyjnie i z dużą siłą zatrzymała się dopiero w siatce! 4-1!

- Spotkanie odbyło się na jednym z obiektów, należących do kompleksu Eko Dizayn Kompleksi.
- Dla Niebiesko-Czerwonych był to drugi, a jednocześnie ostatni mecz kontrolny podczas przygotowań w Antalyi.
- Zgrupowanie Niebiesko-Czerwonych zakończy się w piątek.
- Oficjalnie sparing zakończył się wynikiem 4-1, ale drużyny po upływie regulaminowych 90 minut rozegrali dodatkowe pół godziny.
- Nieformalna dogrywka była szansą dla zawodników, którzy rozegrali mniej minut, by również mogli zaprezentować swoje umiejętności na tle wymagającego rywala.
- W dodatkowych trzydziestu minutach Niebiesko-Czerwoni strzelili jeszcze dwa gole. Pierwszego efektownym strzałem zapisał na swoim koncie Piotr Malarczyk, a drugą bramkę w dogrywce zdobył Kristopher Vida, który wykorzystał kolejny w tym spotkaniu rzut karny.