Piast - Chrobry 1:4. Skuteczny debiut Dawida Janczyka

02
lip
W trzecim sparingowym spotkaniu Piast Gliwice przegrał z Chrobrym Głogów 1-4. Jedyne trafienie dla podopiecznych Angela Pereza Garcii zanotował Dawid Janczyk.

W drugiej minucie Ruben posłał piłkę niemal z połowy boiska do dobrze ustawionego Wojciecha Kędziory, ale już w polu karnym głogowian "Kędi" został zastopowany przez obrońce i bramkarza Chrobrego.

Jako rewanż Damian Piotrowski szarżował lewą stroną boiska, minął Adriana Klepczyńskiego, a następnie uderzył "na krótki słupek". Dobrze w tej sytuacji zachował się Jakub Szumski.

W dwudziestej minucie po raz kolejny groźnie zaatakował Piotrowski. Zawodnik Chrobrego otrzymał piłkę po długim podaniu i stanął oko w oko z Jakubem Szumskim. Także tym razem górą bramkarz gliwickiego Piasta!

W trzydziestej minucie Damian Sędziak dośrodkował piłkę z prawej strony boiska, a tam z bliskiej odległości futbolówkę do siatki skierował Karol Danielak. Od tego momentu było 1-0 dla Głogowa.

Chwilę później Damian Piotrowski oddał potężne uderzenie na bramkę Jakuba Szumskiego, a golkiper z Okrzei popisał się fantastyczna interwencją, łapiąc piłkę. To była kolejna bardzo dobra interwencja Szumskiego.

W końcówce pierwszej połowy głogowianie zdobyli się na dwa trafienia. Najpierw - w 42. minucie - Łukasz Szczepaniak otrzymał piłkę niemal z linii końcowej boiska na szóstym metrze, oddając mocne uderzenie pod poprzeczkę, co uniemożliwiło skuteczną interwencję Szumskiego. Następnie - dwie minuty później - Danielak podwyższył prowadzenie, wbiegając w pole karne gliwiczan między Szeligą a Klepczyńskim. Kiedy znalazł się już w jedenastce, zszedł na prawą stronę, a piłkę posłał zaraz przy lewym słupku.

W sześćdziesiątej minucie niepilnowany w polu karnym gliwiczan Krystian Pieczara skierował piłkę głową do siatki.

Na kwadrans przed końcem spotkania Krzysztof Hałgas został - po indywidualnej akcji - sfaulowany w polu karnym Chrobrego. Sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Dawid Janczyk.

Ostatecznie sparing zakończył się wynikiem 1:4. Początek spotkania należał do gliwiczan, ale z każdą upływającą minutą do głosy dochodzili głogowianie. W drugiej połowie spotkanie się wyrównało.

Piast Gliwice - Chrobry Głogów 1:4 (0:3)
0:1 - Danielak, 30 min.
0:2 - Szczepaniak, 42 min.
0:3 - Danielak, 44 min.
0:4 - Pieczara, 60 min.
1:4 - Janczyk, 74 min. (k.)

Chrobry: (I połowa) Amadeusz Skrzyniarz (30 Sławomir Janicki) - Krzysztof Ziemniak, Łukasz Bogusławski, Michał Michalec, Adam Samiec - Karol Danielak, Mateusz Hałambiec, Rafał Figiel, Damian Sędziak, Damian Piotrowski - Łukasz Szczepaniak. (II połowa) Sławomir Janicki (60 Mariusz Rzepecki) - Michał Szałek, Michał Michalec, Łukasz Bogusławski (67 Adam Samiec), Jakub Kiełb, Damian Piotrowski (65 Damian Sędziak), Krzysztof Ulatowski, Mateusz Szałek, Karol Danielak (78 Maciej Rybak), Krystian Pieczara, Łukasz Szczepaniak (71 Damian Ałdaś).

Piast: Jakub Szumski - Bartosz Szeliga (65. Marcin Radzewicz), Adrian Klepczyński (46. Krzysztof Hałgas), Kornel Osyra, Szymon Paskuda (46. Sebastian Kubik) - Matej Ižvolt, Łukasz Hanzel, Mohamed Amine Hadj Saïd, Rubén Jurado (65. Błażej Nowak), Łukasz Winiarczyk (46. Piotr Kwaśniewski) - Wojciech Kędziora (65. Dawid Janczyk).