Piast - Botew 0-0. Trzeci remis w Turcji

29
sty

W trzecim tureckim sparingu Piast Gliwice zremisował z Botewem Płowdiw 0-0. Dla Niebiesko-Czerwonych to trzeci remis podczas zgrupowania w Antalyi.

Spotkanie w skrócie

- Piast mógł rozpocząć ten mecz od mocnego uderzenia, ale zawodnicy gliwickiego zespołu nie wykorzystali dwóch dobrych sytuacji. Niebiesko-Czerwoni długo rozgrywali piłkę i próbowali przedostać się pod bramkę rywali. Dochodzili do strzałów, ale nie potrafili pokonać Daniela Kajzera. W dalszym fragmencie pierwszej połowy gra się wyrównała, ale do przerwy nie zobaczyliśmy bramek.
- W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obie drużyny starały się atakować, ale bezskutecznie. Zawodnicy Botewa zdecydowanie zaostrzyli swoją grę i kilkukrotnie nieprzepisowo zatrzymywali Niebiesko-Czerwonych, co poskutkowało żółtymi kartkami. Bułgarzy momentami zyskiwali przewagę, jednak nie potrafili przebić się przez dobrze grającą defensywę gliwiczan.

Najważniejsze wydarzenia
2' : Joel Valencia wbiegł w pole karne i dograł do Jorge Felixa, który oddał strzał, ale bramkarz zdołał skutecznie interweniować.
9' : Kolejna próba Niebiesko-Czerwonych! Tym razem Joel Valencia zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, jednak piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.
15' : Michal Papadopulos wbiegł w pole karne i próbował zaskoczyć bramkarza, ale ten popisał się skuteczną interwencją.
24' : Tom Hateley dośrodkował w pole karne, gdzie walkę o górną piłkę wygrał Jakub Czerwiński. Jego strzał był jednak niecelny.
29' : Groźna akcja rywali, ale piłka po strzale Johnathana Pereiry uderzyła w jednego z obrońców i wylądowała w bocznej siatce.
36' : Jakub Szmatuła popisał się świetną interwencją po uderzeniu Lachezara Baltanova zza pola karnego. Bramkarz Piasta odbił piłkę na rzut rożny.
64' : Patryk Dziczek zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale uderzył nad bramką.
72' : Jorge Felix dopadł do piłki i oddał strzał zza pola karnego. Hiszpan trafił jednak prosto w bramkarza.
74' : Dimitar Pirgov wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Piasta, ale oddał niecelny strzał.
81' : Jorge Felix mógł otworzyć wynik rywalizacji, ale nie trafił do bramki z bliskiej odległości.

Z perspektywy trybun
- Mecz został rozegrany na głównej płycie kompleksu boisk Mehmet Aygun Football Center, mieszczącym się w tureckiej Antalyi.

Poza obiektywem
- Mecz z Botewem Płowdiw był dla Niebiesko-Czerwonych trzecim sparingiem podczas zgrupowania w Antalyi.
- Podopiecznym Waldemara Fornalika do rozegrania pozostało jeszcze jeden mecz sparingowy. Ostatnim rywalem Niebiesko-Czerwonych w trakcie obozu w Turcji będzie Zoria Ługańsk. Spotkanie zaplanowano na najbliższą sobotę.