Piast - Bohemians 1-1. Drugi remis w Turcji

26
sty

W drugim tureckim sparingu Piast Gliwice zremisował z Bohemians 1905 1-1 (1-0). Jedynego gola dla Niebiesko-Czerwonych zdobył Joel Valencia, który wpisał się na listę strzelców w 8. minucie rywalizacji.

Spotkanie w skrócie

- Niebiesko-Czerwoni lepiej rozpoczęli to spotkanie. Kontrolowali wydarzenia na boisku, a ich przewaga poskutkowała już w ósmej minucie spotkania, gdy wyszli na prowadzenie. Po golu Joela Valencii sytuacja na murawie się nie zmieniła. Podopieczni Waldemara Fornalika przeważali i stwarzali sobie okazje do podwyższenia rezultatu. Gliwiczanie grali dobrze w defensywie i nie dopuszczali rywali pod własne pole karne.
- W drugiej części gry szkoleniowcy obu zespołów przeprowadzili kilka zmian. Mimo to obraz gry się nie zmienił. Piast częściej utrzymywał się przy piłce, ale jego akcje nie przynosiły pozytywnego efektu w postaci bramek. Jedną ze swoich nielicznych okazji wykorzystali natomiast zawodnicy czeskiego zespołu.

Najważniejsze wydarzenia
5' : Martin Konczkowski przyjął piłkę i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Obrońca Piasta strzelił bardzo mocno, ale trafił jedynie w boczną siatkę.
8' : Bardzo dobra akcja Piasta zakończona bramką Joela Valencii. Pomocnik Niebiesko-Czerwonych otrzymał podanie od Mateusza Maka i zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, nie dając szans bramkarzowi rywali - 1-0.
14' : Piotr Parzyszek wbiegł w szesnastkę, a następnie uderzył ze skraju pola karnego. Uderzenie napastnika Niebiesko-Czerwonych było jednak niecelne.
17': Matej Koubek znalazł się w dobrej pozycji i spróbował pokonać Frantiska Placha. Bramkarz Piasta nie musiał interweniować, ponieważ zawodnik rywali nie trafił w światło bramki.
19' : Mocno, ale niecelnie uderzał Martin Konczkowski.
38' : Jakub Czerwiński próbował wykończyć precyzyjne dośrodkowanie Toma Hateley'a z rzutu rożnego, jednak jego strzał głową był niecelny.
50' : Patryk Sokołowski znalazł się niepilnowany w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zdecydował się na uderzenie, ale bramkarz rywali zdołał obronić jego strzał.
52' : Filip Hasek dostał dobrą piłkę za plecy obrońców. Wbiegł w pole karne i próbował przelobować Karola Dybowskiego, ale uderzył nad bramką.
70' : Niecelne uderzenie Michala Papadopulosa po dośrodkowaniu Patryka Sokołowskiego.
72' : Antonin Vanicka dograł do Jana Zaviski, który oddał strzał w długi róg i pokonał Karola Dybowskiego - 1-1.
77' : Patryk Dziczek uderzył zza pola karnego, ale piłka po jego strzale przeleciała obok słupka.

Z perspektywy trybun
- Mecz został rozegrany w tureckiej Antalyi.

Poza obiektywem
- Dla Niebiesko-Czerwonych to drugi sparing podczas zgrupowania w Antalyi.
- Mecz miał się rozpocząć o godzinie 15:00 polskiego czasu, ale ze względu na rzęsiście padający deszcz został przełożony na godzinę 16:00.
- Podopiecznym Waldemara Fornalika do rozegrania pozostały jeszcze dwa mecze sparingowe. Kolejnym rywalem Niebiesko-Czerwonych będzie Botew Płowdiw. Spotkanie zaplanowano na najbliższy wtorek.