Piast - Benidorm 4-1. Wysoka wygrana Niebiesko-Czerwonych

28
sty

Piast Gliwice w swoim drugim sparingowym meczu w hiszpańskim Alicante pokonał 4-1 zespół Benidormu CD, z którym spotkanie rozgrywał w zamian odwołanego meczu kontrolnego z CD Alcoyano.

Mecz rozpoczął się od mocnego ataku Niebiesko-Czerwonych, którzy praktycznie nie opuszczali połowy Hiszpanów. Już w ósmej minucie pierwszą bramkę zdobył Hebert, który najpierw został zablokowany po uderzeniu głową, ale bramkarz gospodarzy w obliczu dobitki był już całkiem bezradny.

Dokładnie osiem minut później miejsce miała jedna z nielicznych akcji hiszpańskiej drużyny. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, piłkę w pole karne wrzucił jeden z piłkarzy Benidormu. Uderzenie na bramkę intuicyjnie odbił Rafał Leszczyński, ale z dobitką nie miał już szans. Piast na prowadzenie wyszedł równe cztery minuty później. Podopiecznych Radoslava Latala płaskim uderzeniem po ziemi  na prowadzenie wyprowadził Paweł Moskwik.

Przez następne dwadzieścia pięć minut Piast cały czas atakował, ale brakowało skuteczności. Dopiero w ostatniej akcji po faulu na Łukaszu Niemcu sędzia podyktował rzut wolny. Gerard Badia uderzył na bramkę, golkiper „wypluł” piłkę przed siebie, a futbolówkę silnym uderzeniem do bramki wpakował Karol Angielski.

Jedyna bramka w drugiej części meczu padła w 61. minucie. Wprowadzony kwadrans wcześniej na murawę Maciej Borycka oddał strzał, którego znów nie zdołał złapać bramkarz gospodarzy. Dobitka Josipa Barisicia była tylko dopełnieniem formalności.

W osiemdziesiątej minucie na boisku pojawił się na moment Arturs Karasausks. Jednakże do końca spotkania więcej goli już nie zobaczyliśmy.

Piast Gliwice - Benidorm CD 4-1
1-0 - Hebert, 8 min.
1-1 - Miguel del Castillo, 16 min.
2-1 - Moskwik, 20 min.
3-1 - Angielski, 45 min.
4-1 - Barisić, 61 min.

Piast: Rafał Leszczyński - Paweł Moskwik, Tomasz Mokwa, Hebert Silva Santos (60' Osyra) , Piotr Kwaśniewski - Gerard Badia, Jakub Kuzdra, Karol Angielski, Łukasz Niemiec (46’ Maciej Borycka) - Sebastian Musiolik, Josip Barisić(80’ Arturs Karasausks)