Pewność Sedlara - statystyki #PIAGÓR

01

W 10. kolejce Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał przy Okrzei z Górnikiem Zabrze 1-0. Zwycięstwo Niebiesko-Czerwonym zapewnił piękny gol Gerarda Badii. Spójrzcie, jak to derbowe spotkanie wyglądało z perspektywy statystyk.

Od początku sobotniego spotkania grę kontrolowali podopieczni Waldemara Fornalika, którzy już w 1. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Swojej sytuacji nie wykorzystał jednak Mateusz Mak. Niebiesko-Czerwoni cały czas próbowali atakować, a w pierwszym kwadransie mieli 70% posiadania piłki. Gliwiczanie przeważali przez większość meczu. Jedynie w pierwszych 15 minutach drugiej połowy inicjatywę przejęli zabrzanie.

Zawodnicy Piasta nie tylko dłużej utrzymywali się przy piłce, ale również wymieniali więcej podań. Niebiesko-Czerwoni robili to z większą dokładnością, co widać na poniższej grafice.

Wśród podopiecznych Waldemara Fornalika na wyróżnienie zasługuje między innymi Aleksandar Sedlar, dla którego był to pierwszy ligowy występ od 19 sierpnia. Po raz szósty w tym sezonie Serb rozegrał pełne 90 minut.

Obrońca Piasta zanotował najlepszy wynik, jeśli chodzi o dokładność podań spośród wszystkich zawodników, którzy w derbowym spotkaniu zagrali od pierwszej minuty. Lepszy rezultat osiągnął jedynie Martin Konczkowski, który na murawie pojawił się w końcówce rywalizacji.

Aleksandar Sedlar nie miał sobie równych także w starciach jeden na jeden. Serb wygrał 14 na 17 pojedynków z rywalami. Oprócz tego 26-latek zaliczył 14 nabytych oraz po 13 odzyskanych i przejętych piłek. Jego dobra gra przełożyła się na Instat Index. Jego wskaźnik wszystkich boiskowych działań był najwyższy i wyniósł 304.

Liczby #PIAGÓR:

11,74 - Podczas sobotnich derbów Joel Valencia przebiegł łącznie 11,74 km. Najwięcej wśród zawodników Piasta Gliwice.

13 - Jakub Czerwiński oraz Aleksandar Sedlar zapisali na swoim koncie 13 przejęć piłki.

16 - Liczba odzyskanych piłek przez Jakuba Czerwińskiego. Tyle samo zanotował również Dani Suarez, obrońca Górnik Zabrze.

20 - Najwięcej sprintów podczas sobotniego meczu wykonał Joel Valencia.

22 - Tyle pojedynków w powietrzu miał Michal Papadopulos.

32,33 - Najszybszym zawodnikiem Niebiesko-Czerwonych w trakcie meczu z Górnikiem Zabrze był Joel Valencia. Podczas jednego ze sprintów skrzydłowy Piasta osiągnął prędkość wynoszącą 32,33 km/h.

50 - Mikkel Kirkeskov wykonał najwięcej dokładnych podań. Duńczyk dogrywał do swoich kolegów ze skutecznością wynoszącą 81% (50/62).