Pełny mecz i wygrana Ariela Mosóra w kadrze U-19

09

Ariel Mosór rozegrał pełne spotkanie w kadrze narodowej U-19. W sobotnie popołudnie reprezentacją Polski do lat 19 z obrońcą Piasta w składzie wygrali z Maltą 4-0. To był kolejny mecz w ramach eliminacji do mistrzostw Europy U-19.

W sobotnie popołudnie przyszedł czas na kolejne zmagania reprezentacyjne, w których szczególnie przyglądamy się występom Niebiesko-Czerwonych. Zawodnik Piasta, Ariel Mosór razem z reprezentacją Polski U-19 stanął przed okazją do rehabilitacji po przegranym meczu inauguracyjnym z Finlandią (1-3). W drugim meczu eliminacji do mistrzostw Europy U-19 kadra Biało-Czerwonych zmierzyła się z Maltą, która w pierwszym spotkaniu przegrała z Ukrainą 2-4. Środkowy obrońca Piasta ponownie wyszedł w pierwszym składzie z opaską kapitańską na ramieniu.

Biało-Czerwoni wyszli na to spotkanie bardzo zmotywowani. Od początku chcieli przejąć inicjatywę i zdobyć bramkę. Ich starania zostały nagrodzone w 20. minucie, kiedy to Mariusz Fornalczyk po indywidualnej akcji na prawym skrzydle dograł piłkę w pole karne do Adriana Bukowskiego, który dopełnił formalności i wyprowadził Polaków na prowadzenie. Ataki nie ustawały i w 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Daniel Hoyo-Kowalski, umieszczając piłkę w siatce. Tym sposobem zapewnił dwubramkową zaliczkę podopiecznych Mariusza Rumaka do przerwy.

W drugiej połowie Polacy starali się podwyższyć prowadzenie. Dopiero pod koniec spotkania pojawiła się na to szansa, gdy faulowany w polu karnym był Piotr Starzyński. Do jedenastki podszedł Aleksander Buksa i po krótkim rozbiegu strzelił w środek bramki, podwyższając wynik na 3-0. W doliczonym czasie gry ostatnie słowo należało do Piotra Starzyńskiego. Pomocnik Wisły Kraków zachował największą czujność w polu karnym i trafił do bramki na 4-0. Warto odnotować, że bardzo solidne spotkanie rozegrał Ariel Mosór, który jako lider defensywy pomógł w utrzymaniu czystego konta. Reprezentacja U-19 za trzy dni rozegra decydujący mecz z Ukrainą.