Pełne spotkanie Ariela Mosóra w kadrze U-19

06

Środkowy obrońca Niebiesko-Czerwonych, Ariel Mosór rozegrał pełne spotkanie w młodzieżowej reprezentacji Polski U-19. Podopieczni Mariusza Rumaka zmierzyli się z Finlandią (1-3) w ramach pierwszego meczu eliminacji do mistrzostw Europy do lat 19.

Przerwa od zmagań ligowych owocuje w emocjonujące mecze kadry narodowej, w których szczególną uwagę zwracamy na występy Niebiesko-Czerwonych. W środowy wieczór Ariel Mosór rozpoczął zmagania w kwalifikacjach do mistrzostw Europy do lat 19. Pierwszym rywalem reprezentacji Polski U-19 była Finlandia. Obrońca Piasta zaczął to spotkanie w pierwszym składzie z opaską kapitańską na ramieniu.

Już w 21. minucie reprezentacja Finlandii przeprowadziła skuteczny atak. Maksim Stjopin popisał się efektownym podaniem, przeszywającym całą obronę Biało-Czerwonych i dograł do wychodzącego na czystą pozycję Caspera Terho. Ten ze stoickim spokojem podciął piłkę nad interweniującym Ojrzyńskim i wyprowadział Finaldię na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy reprezentacja Polski nieco przyspieszyła, jednak brakowało skutecznego wykończenia akcji. Kiedy wydawało się, że jest blisko wyrównania, fatalny błąd popełnił Daniel Hoyo-Kowalski. Po jego kiksie Agon Sadiku wyszedł sam na sam z Jakubem Ojrzyńskim, który podczas parady faulował w polu karnym napastnika rywali. Do jedenastki podszedł Niklas Pyyhtia, jednak jego uderzenie wyczuł golkiper Biało-Czerwonych i popisał się efektowną obroną. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsze połowa. Jednak zaledwie minutę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego skutecznie dołożył głowę Luka Hyrylainen i sprawił, że Finlandia schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę Polacy wyszli bardzo zmotywowani. Ich starania zostały nagrodzone w 67. minucie. W polu karnym faulowany był Mariusz Fornalczyk, a do rzutu karnego podszedł Aleksander Buksa, który strzałem w dolny róg zdobył bramkę kontaktową. Pomimo wielu starań Polaków to reprezentacja Finlandii wyprowadziła skuteczną kontrę i w 87. minucie Henri Salomaa ustalił wynik rywalizacji. Reprezentacja Polski U-19 będzie miała okazję zrehabilitować się w sobotę w spotkaniu z Maltą.